Silnice se totiž proměnily doslova v ledovku. „V Karlovarském kraji policisté přijali na linku 158 od čtvrté hodiny ranní doposud oznámení o 15 dopravních nehodách, které se staly v důsledku tvořícího se náledí. Policisté žádají řidiče, aby pokud mohou, nevyjížděli a v případě, že budou muset vyjet, aby dbali maximální opatrnosti," řekl v sobotu ráno mluvčí krajských policistů Pavel Valenta. Nejčastější příčinou je podle Valenty nedodržení bezpečnostní vzdálenosti mezi vozidly a nepřizpůsobení jízdy na zledovatělých komunikací.

Podle hlavního dispečera krajských silničářů Josefa Bulky jsou problémy především na silnicích vyšších tříd. „Hlavní tahy jsou s maximální opatrností sjízdné. Na silnicích nižších tříd je problém s námrazou vyšší. S předstihem jsme komunikace posolili, ale námraza účinek snížila. Jezdíme nepřetržitě dál a silnice ošetřujeme," řekl Bulka.

Nejhorší situace je podle Bulky na Chebsku a Mariolázeňsku, kde v noci na sobotu intenzivně pršelo a následně začalo mrznout. Aktuálně se stala nehoda v ulici Komenského, kde řidička nabourala do zaparkovaného vozidla. Dvě osobní vozidla se střetla také u obce Drmoul. Na místě operují policisté, kteří zajišťují průjezdnost.

Na Karlovarsku se pak v Ostrově srazila sanitka a nákladní vozidlo v ulici Jáchymovská u obchodního domu. Na místě je souvislá vrstva ledu.

Na Sokolovsku jsou problémy například v Boučí u Oloví. V ranních hodinách tam měla auta problém vyjet a tvořila se tam kolona aut. Nehody se zatím obešly bez vážných zranění.

Podle meteorologů hrozí ledovka i v následujících dnech. „Očekáváme dešťové a sněhové přeháňky, které budou v ranních hodinách namrzat. Odpoledne rtuť teploměru vyšplhá ke dvěma až čtyřem stupňům Celsia," řekl Rudolf Kovařík z klimatologické stanice v Šindelové.