Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mladá řidička vyvázla ze srážky s vlakem bez zranění

Aš – Osmnáctiletá cizinka nestihla své auto dobrzdit a zastavila až v kolejišti.

11.2.2010
SDÍLEJ:

Seat Ibiza německé řidičky vyvázl jen s poškozenou přední částí. Na železničním přejezdu v Aši, Okružní ulici, nestihla osmnáctiletá žena dobrzdit a zastavila v kolejišti.Foto: Foto: Jan Šimeček

O velkém štěstí může mluvit osmnáctiletá řidička, která se v osobním voze Seat Ibiza v Aši střetla s projíždějícím osobním vlakem. Z nehody vyvázla bez zranění.

„Cizinka jela z Příkré ulice od kadeřnictví směrem k Okružní,“ informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Před nechráněným železničním přejezdem nezvládla situaci a nestihla automobil dobrzdit. Zastavila částí auta v kolejišti,“ uvedla.

Naštěstí pohotový strojvedoucí vlaku, který jel od Hranic směrem k Chebu, stihl zabrzdit. I přesto došlo ke srážce. Naštěstí vlak poškodil jen přední část automobilu z levé strany.

„Nesouhlasím s tím, že je to nechráněný přejezd,“ oponoval mluvčí Drážní inspekce Jan Kučera. „Jsou tam viditelně umístěné kříže a značka Stop,“ konstatoval.

K nehodě došlo v půl šesté večer a provoz na trati byl obnoven až ve 21 hodin. „Na vlaku vznikla škoda 50 tisíc korun a na automobilu 70 tisíc korun,“ doplnil Kučera.

U řidičky vozidla nezjistila policejní hlídka ani požití alkoholu.

V letošním roce se na železničních přejezdech v ČR odehrálo již více než 50 nehod, zemřelo při nich už deset lidí. Dramatický nárůst znepokojuje i Drážní inspekci (DI). „Drážní inspekce za celou dobu své existence, což je od 1. ledna 2003, nezaznamenala takové množství nehod s podobně tragickými následky na železničních přejezdech v tak krátké době,“ uvedl Kučera. „Žádáme proto řidiče, aby se chovali odpovědně, ne kvůli zákonu, ale kvůli vlastnímu zdraví.“

Všechna základní pravidla pro přejíždění železničních přejezdů jsou shrnuta ve filmu Řidič, postrach přejezdů, který je k dispozici volně na webu DI. V něm se řidiči mimo jiné dozví, že nesmí bez rozhlédnutí vjíždět na železniční přejezd, i když na něm nebliká červené světlo a závory jsou nahoře (neplatí v případě, kdy svítí přerušované bílé světlo).

„V České republice je na devět tisíc železničních přejezdů. Každý musí odpovídat příslušným zákonům, vyhláškám a normám. Při dodržování všech pravidel ze strany účastníků silničního provozu je tedy střet s vlakem zcela vyloučen. Přesto na nich při několika stech nehodách ročně zahynou desítky osob. V drtivé většině jsou viníky účastníci silničního provozu, kteří vjedou na přejezd v době, kdy to zákon zakazuje,“ píše se na webu DI.

„Riskantní chování řidičů automobilů potvrzuje i dlouhodobá statistika Drážní inspekce. Podle ní se na přejezdech vybavených světelným signalizačním zařízením, jichž je pouze čtvrtina z celkového počtu, odehrává takřka polovina všech nehod. Drážní inspekce usiluje o to, aby co největší množství těchto přejezdů bylo doplněno závorami. Tento způsob řešení úrovňového křížení silnice a dráhy se z dlouhodobého hlediska jeví jako nejméně rizikový,“ konstatuje se na internetových stránkách DI.

Autor: Nataša Šmatová

11.2.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Amatérští autoři z celé země píšou do krajské knihovny

Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Strážníci zadrželi hledaného muže

Cheb – Strážníci z Chebu zadrželi hledanou osobu.

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení