Riskantní jízda motorkáře a předjíždění na plné čáře se stalo osudným mladému motocyklistovi a jeho spolujezdkyni. Po srážce s osobním autem je do nemocnice ve vážném stavu transportoval vrtulník.

K nehodě došlo v pondělí večer v úseku, kde podobné havárie nejsou nijak výjimečné.

„Pětadvacetiletý řidič jel s motocyklem Suzuki ve směru jízdy od Mariánských Lázní na Cheb. Na plné čáře před první odbočkou do Dolního Žandova začal předjíždět nákladní automobil,“ informovala o nehodě chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. Mladý řidič ale přehlédl osobní automobil Škoda Fabia, který jel před náklaďákem a odbočoval vlevo do Dolního Žandova.

„Motocykl narazil do zadní části Fabie. Při srážce došlo k těžkému zranění řidiče motocyklu i jeho spolujezdkyně,“ dodala policejní mluvčí.
Oba musel ve vážném stavu do nemocnice transportovat vrtulník.
„Mladý muž byl při vědomí, jeho spolujezdkyně v bezvědomí,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí Rychlé záchranné služby Karlovarského kraje. Řidič osobního auta při srážce utrpěl lehké zranění.

Po dobu vyšetřování nehody dopravní policisté uzavřeli část silnice č. I/21, který museli motoristé objíždět po místní komunikaci přes Dolní Žandov.
„Způsobená škoda při nehodě činí 300 tisíc korun. Policie ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví,“ dodala policejní mluvčí.

Všechny odbočky ze silnice č. I/21 do Dolního Žandova patří k nebezpečným místům. Na první odbočce ve směru od Mariánských Lázní často dochází k nehodám, kdy do vozidel odbočujících vlevo někdo narazí zezadu.

„Jedná se o úsek častějších nehod,“ potvrdila chebská policejní mluvčí. Řada řidičů totiž nerespektuje plnou čáru na rovném úseku před odbočkou a jezdí mnohem rychleji, než je povolených 90 kilometrů za hodinu. Na vozidla odbočující vlevo pak nestačí včas zareagovat.

U další odbočky byla dříve umístěná zastávka dálkových autobusů. Ta se po sérii několika srážek automobilů s chodci musela stěhovat přímo do centra obce. U poslední odbočky pak malý pomníček připomíná tragickou nehodu, při které po nárazu do kamionu zemřel motocyklista.

Řidiči, kteří místní poměry znají, si na všech odbočkách dávají větší pozor.
„Přes Žandov jezdím pravidelně. Vyzvedávám tu kolegyni. První odbočka je za takovým horizontem. Nikdy pořádně nevíte, kdo se odtud vyřítí,“ řekl Michael Bečvář z Mariánských Lázní. „A na výjezdu ze vsi na hlavní je to podobné. Menší zatáčka do které není pořádně vidět a většina řidičů se tam řítí rozhodně rychleji jak devadesát,“ dodal.

Špatné umístění odboček potvrdila i starostka Dolního Žandova Eliška Stránská. „Ani jedna z nich není správně. V připravovaném územním už je pamatováno na jejich rozšíření, případně vybudování bezpečných sjezdů nebo kruhového obchvatu,“ uvedla starostka. Záležet bude ale na tom, jestli správce komunikací bude mít na tyto stavby peníze.