„Nejtragičtější byla dopravní nehoda u Trstenice na Chebsku, kde 22letý řidič narazil do stromu a na místě zemřel. Pravděpodobnou příčinou je zřejmě nepřiměřená rychlost, špatné povětrnostní podmínky, ale také není vyloučena nepozornost řidiče či mikrospánek," uvedla krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. Další nehody zkomplikovaly pondělní ranní špičku na hlavních tazích na Plzeň a na Ústí nad Labem. Největším viníkem byla ledovka, která zaskočila několik řidičů. I proto policisté varují motoristy, aby počasí v příštích dnech nepodcenili.

„Řidiči by měli přizpůsobit způsob jízdy a rychlost svého vozidla stavu vozovky a povětrnostním podmínkám jako je náledí či zledovatělý povrch vozovky. Nebezpečí hrozí nejen v okolí řek, v lesních úsecích, ale i například na mostech," varuje Týřová motoristy. Napilno měli také hasiči, kteří vyjížděli k téměř 40 případům, nejčastěji pak k padlým stromům, které nevydržely námrazu na větvích.

Spadlý strom má na svědomí také víkendovou nehodu u Bochova. „Zde na projíždějící mikrobus spadl strom. V mikrobusu v tu chvíli cestovali tři pasažéři a řidič, nehoda se obešla bez zranění," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal. Ostrý výjezd si tak za poslední tři dny užila téměř dvacítka hasičských jednotek po celém Karlovarském kraji.