"Nehoda se stala po desáté hodině dopoledne na světelné křižovatce v Ostrově. Hasiči pomáhali s ošetřením zraněných osob, zajistili prostor nehody a také prostor pro přistání záchranářského vrtulníku," popsal mluvčí krajských hasičů Martin Kasal.

Vrtulník přiletěl pro záchranářku ze sanitky. "Transportoval ji se středně těžkými zraněními do Fakultní nemocnice v Plzni. Řidič a lékař ze sanitky, která převážela pacienta po vyšetření a v umělém spánku, utrpěli lehká zranění a byli převezeni do Karlovarské krajské nemocnice. Pacientovi v sanitce, který byl na řízené ventilaci a dobře přikurtovaný v lehátku, se nestalo nic. Jiná sanita ho převezla na určené místo," uvedl mluvčí krajské záchranné služby Radek Hes.

Zajištěný materiál v Potůčkách.
Vietnamci z Potůček prodávali padělky obuvi. Známé značky šili u sebe doma

Po dobu záchranných prací, vyšetřování nehody a následného odtažení havarované sanitky byl provoz v okolí místa nehody zcela uzavřený. S naložením sanitky pomohli drážní hasiči s jejich vyprošťovacím speciálem. Příčinu nehody vyšetřuje policie. Podle ní pětatřicetiletý řidič osobní automobilu značky Škoda jedoucí ve směru z Karlových Varů do Jáchymova, na křižovatce ulic Jáchymovská a Hlavní, nedal přednost projíždějícímu vozidlu zdravotnické záchranné služby jedoucímu se zapnutým výstražným zvukovým a světelným zařízením. "Následně došlo ke střetu přední části osobního vozidla značky Škoda do pravé zadní části vozidla zdravotnické záchranné služby, která v tu dobu převážela pacienta. Po nárazu se vozidlo záchranné služby převrátilo na levý bok," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Po dopravní nehodě se řidiči obou vozidel podrobili orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s negativním výsledkem. Karlovarští kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.