Jak uvedla policie, k nehodě došlo v pondělí 26. prosince krátce po půlnoci v Mariánských Lázních. "K té mělo dojít tak, že jednatřicetiletá řidička osobního automobilu značky Volkswagen zřejmě po projetí zatáčky nezvládla řízení a vyjela mimo pozemní komunikaci. Následně měla narazit do zaparkovaného vozidla značky Hyundai, poté najela do okrasného stromu a nakonec narazila do schodiště jednoho z místních hotelů. Od toho se mělo vozidlo odrazit a narazit do několika zaparkovaných automobilů. Řidička měla poškodit celkově čtyři zaparkovaná vozidla," informoval policejní mluvčí Jakub Kopřiva.

Z místa požáru.
Požárem bylo v Mariánských Lázních zasaženo Tesco i Sportisimo

Při dopravní nehodě byl lehce zraněn čtyřiatřicetiletý spolujezdec opilé řidičky. "Po příjezdu policejní hlídky se jednatřicetiletá žena podrobila orientační dechové zkoušce na přítomnost alkoholu, která vyšla s pozitivním výsledkem 1,1 promile. Policisté navíc lustrací zjistili, že žena není držitelem žádného řidičského oprávnění," dodal mluvčí.

Škoda na poničených vozidlech byla předběžně odhadnuta na částku přibližně 400 tisíc korun. Přená příčina a okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření.