"V automobilu cestovaly čtyři osoby a jedno dítě. Řidič utrpěl těžké zranění a na místo byl vyslán i vrtulník. Nakonec však všichni zranění byli rozvezeni sanitkami," informovala krajská policejní mluvčí Zuzana Týřová. "Proč řidič na nechráněný přejezd vjel, momentálně prošetřujeme," doplnila mluvčí. 

Na místě zasahovalo i pět hasičských jednotek. "Hasiči vyprostili zraněné osoby z vozidla a předali je záchranářům," uvedl mluvčí hasičů Martin Kasal. "Celá trať ve směru Cheb - Luby je uzavřena," dodal Kasal.

"Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném pouze výstražnými kříži," vyjádřil se k nehodě mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. "V osobním automobilu cestovalo v době nehody 5 lidí, přičemž čtyři z nich byli při nehodě zraněni. Škoda na vlaku byla odhadnuta na 30 000 korun a na osobním automobilu 120 000 korun. Provoz na trati byl obnoven kolem dvacáté hodiny večerní," dodal tiskový mluvčí. 

Rozhledové poměry na železničním přejezdu odpovídají podle odborníků platné normě.

A jak vlastně k nehodě došlo?

"Devětatřicetiletý řidič jel s osobním vozidlem značky BMW, a to po silnici III. třídy číslo 21240 ve směru od Nového Kostela směrem na Plesnou," informovala Zuzana Týřová. Se svým vozidlem a s dalšími čtyřmi spolucestujícími vjel na nezabezpečený železniční přejezd, a to v době, kdy na železniční trati projížděl osobní vlak.

"V tom cestovalo více jak deset cestujících. Následně došlo ke střetu s projíždějícím vlakem, který měl vozidlo tlačit asi 40 metrů před sebou," upřesnila policejní mluvčí.

Řidič a jeho spolujezdec utrpěli těžká zranění, další dvě osoby byly zraněny lehce.

"Všichni byli převezeni k lékařskému ošetření do nemocnice. Alkohol u obou řidičů byl vyloučen orientační dechovou zkouškou. Příčina dopravní nehody je nadále v šetření dopravní policie," uzavřela Zuzana Týřová.