VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Prázdninová doprava západních Čechách

Západní Čechy - Policie zveřejnila statistiky nehodovosti. Ještě v nich nenjí zahrnuta havárie, ke které došlo v pátek v noci v Nejdku. I tak jsou čísla alarmující

31.8.2008
SDÍLEJ:

Dopravní nehoda u Kasárního náměstí v Chebu objektivem čtenáře Chebského deníkuFoto: Foto: Vojtěch Rybák

Na území západních Čech zaevidovali policisté od počátku prázdnin do 27.8.2008 do svých statistik 1 990 dopravních nehod, při kterých bylo 16 lidí usmrceno, 48 těžce zraněno a 382 osob bylo zraněno lehce. Škody přesáhly částku sto miliónů korun (101 827 000).

Nejčastější příčinou dopravních nehod při prázdninovém provozu byl nesprávný způsob jízdy ( 671), následovala nepřiměřená rychlost (315) a nedání přednosti v jízdě (257). Alarmující je skutečnost, že 97 řidičů zavinilo dopravní nehodu pod vlivem alkoholu.

V rámci prevence k zajištění bezpečnosti a plynulosti silničního provozu a snížení počtu dopravních nehod včetně jejich tragických následků proběhlo o prázdninách v západních Čechách na desítky dopravně bezpečnostních akcí. Z toho 3 akce byly krajské a 3 celorepublikové a 43 okresních.
Také jako každoročně mohli občané začátkem prázdnin zaznamenat i dny zvýšeného dohledu, kdy se policisté zaměřili na dodržování platných předpisů při přecházení vozovky a to zejména v blízkosti škol a na dodržování platných pravidel všude tam, kde se předpokládá větší hustota provozu v souvislosti s přesunem na dovolené.

Tyto dny zvýšeného dopravního dohledu včetně dopravně bezpeč. akcí jsou samozřejmě plánovány na konec tohoto týdne, kdy prázdniny končí.
Policisté o prázdninách nezapomínali ani na nákladní dopravu, například mimo běžný výkon služby a takto zaměřené dopravně bezpečnostní akce, spolupracují i s centrem služeb pro silniční dopravu při ministerstvu dopravy, kdy v rámci Karlovarského a Plzeňského kraje působí dvě mobilní jednotky. Policisté společně s těmito jednotkami kontrolují právě řidiče nákladních aut. O prázdninách se uskutečnilo téměř 60 takových akcí.

Za zmínku jistě stojí i celorepublikový preventivní projekt PČR s názvem „ZEBRA SE ZA TEBE NEROZHLÉDNE“ - který jako stejně jako loni proběhne ve vybraných městech a obcích první týden v září. Je zaměřen na bezpečné přecházení vozovky ( na západě Čech namátkou v Plzni, Chebu, Domažlicích, v Karlových Varech atd. ).

Ani druhý týden v září nezůstane bez preventivní akce zaměřené na dopravu. Letos poprvé bude realizován pod záštitou ministerstva dopravy celorepublikový projekt s názvem „Jízda pro život“, kterého se účastní i policie. Jde o akci zaměřenou na řidiče.

(pčr)

Místo události:
31.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Meteorologové varují: Řidiči a chodci, pozor na náledí!

Slavnostním poklepáním na základní kámen začala v Krušovicích výstavba dvou úseků dálnice D6. A to symbolicky 12. 12. ve 12.12 hodin. Jde o úseky mezi Novým Strašecím a Řevničovem a řevničovský obchvat.

Konečně začala výstavba dalších úseků dálnice D6

Muži zákona pátrají po „obchodnících“ s bezpečnostními dveřmi

Mariánské Lázně - Slibovali bezpečnostní dveře, nechali si za ně zaplatit, ale namontovali obyčejné. To je ve zkratce případ, kterým se v současné době zabývají mariánskolázeňští policisté.

FOTO: Miminka z Karlovarského kraje

Karlovarský kraj - Deník představuje nově narozené děti.

Středoškoláci v Karlovarském kraji zvolili prezidentem Jiřího Drahoše

Karlovarský kraj - Středoškoláci, kteří se v Karlovarském kraji zúčastnili Studentských prezidentských voleb, si za prezidenta České republiky vybrali Jiřího Drahoše.

Mariánské Lázně o víkendu zažijí ČajoKrásné Vánoce

Mariánské Lázně – Už podruhé si mohou obyvatelé a návštěvníci Mariánských Lázní užít nevšední akci plnou výborných dobrot bez masa, výborných čajů, ale i doprovodného programu.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT