Kluzký povrch vozovek na Chebsku si vyžádal další zápis do policejních dopravních statistik. Ve Velké Hleďsebi srazilo osobní auto Škoda Octavia dvacetiletou ženu.

„K dopravní nehodě došlo v ulici Pohraniční stráže ve směru na Mariánské Lázně,“ informovala policejní mluvčí Andrea Kávová. „Řidič, ročník 1950, přehlédl na přechodu pro chodce ženu, která vstoupila do vozovky zprava a došlo ke střetu. Chodkyni náraz odhodil na vozovku,“ popsala průběh nehody.

Jak uvedla, technická závada vozidla byla hned na místě vyloučena, stejně jako alkohol u řidiče auta. „Příčinu a míru zavinění obou účastníků nehody nyní šetří policie,“ doplnila mluvčí.

Mladá žena skončila s těžkým poranění hlavy a otevřenou zlomeninou ruky v mariánskolázeňské nemocnici, odkud ji ale musel vrtulník transportovat do Fakultní nemocnice (FN) v Plzni.

„Její stav je v tuto chvíli stabilizovaný,“ sdělila mluvčí FN Renata Jenšíková. Žena je tak mimo ohrožení života.

Zatímco na hlavních tazích se řidiči setkají hlavně s rozbředlým sněhem, na vedlejších komunikacích je souvislá pokrývka. Obě možnosti ale znamenají riziko havárie. Naštěstí se většina karambolů obejde bez zranění, maximálně s pomačkanými plechy. Počasí, které bude následovat po několikadenním sněžení, bude vyžadovat ještě větší pozornost všech účastníků silničního provozu. Hrozí náledí. Sníh by měl podle meteorologů vystřídat silný mráz s nočními teplotami až –15 stupňů Celsia. Mrznout bude po celou druhou lednovou dekádu. Pak se oteplí zhruba na tři stupně nad nulou. „Boj se sněhem, boj s deštěm, boj se suchem. Měli bychom přestat bojovat a začít s přírodou opět žít,“ vyjádřil se jeden z přispěvatelů v internetové diskuzi o počasí.