Děkujeme, vzkazují hasiči Martinu Brožovi z Aše. Ten totiž pomohl vyřešit svízelnou situaci hasičů i záchranářů. Uvíznutý sanitní vůz v bahně vytáhl bez zaváhání svým 'teréňákem'.

Sanitka jela pro zraněného chlapce a zapadla na lesní cestě do bahna (jak již Deník informoval).

„Hasiči po příjezdu na místo zjistili, že je vůz zahrabán do bahna a jejich těžká technika by zřejmě měla v místě události také značné problémy,“ popisovala mluvčí hasičů Alena Ryvolová. „Celou situaci pomohl vyřešit pan Martin Brož, který má na starost nedalekou sjezdovku a náhodou šel kolem.“ Se svým terénním vozem Nissan s náhonem na všechna čtyři kola pomohl záchranářům dostat sanitku ven. „Hasiči mu děkují za poskytnutou pomoc,“ dodala mluvčí.

Zachránce z Aše ale svůj čin nevidí jako nic výjimečného. „Vůbec mě nenapadlo, že bych záchranářům nepomohl,“ řekl Deníku sám Martin Brož. „Mám terénní auto, takže mi to přišlo jako samozřejmost, zvlášť, když šlo o sanitku.“ Když viděl, že by hasiči zapadli do bahna také, rozhodl se tedy použít svůj vůz. „Nikdy nevíte, kdy by jela sanitka pro vás, a na cestě zapadla,“ vysvětloval. Na otázku, zda se nemyslí, že jsou řidiči často naopak bezohlední, odpověděl: „Připouštím, že by k sobě motoristé mohli být ohleduplnější,“ dodal.