Automobilovou honičku jako z akčního filmu zažili na Chebsku policisté cizinecké policie. Řidič před muži zákona ujížděl, řízení ale nezvládl a naboural. Jaké bylo překvapení policistů, když zjistili, že se s nimi honili nezletilí chlapci.

Hlídka hlídka tří policistů z oddělení pátrání v Aši prováděla běžnou silniční kontrolu u odbočky na Poustku. Tmavěmodrý Favorit policisty zaujal už proto, že neměl registrační značku. Mladý šofér si ale zájmu mužů zákona všiml, přidal plyn, strhnul řízení do odbočky a ujížděl směrem k obci Poustka.

„Policejní hlídka přerušila ihned činnost, nasedla do svého služebního vozidla a vyrazila ve směru za ujíždějícím automobilem,“ popisovala Pavla Lohrová, mluvčí cizinecké policie.

Asi po 300 metrech auto zahlédli. Bylo totiž nabourané do sloupu telefonního vedení. Nezletilí šoféři ale neměli v plánu na hlídku čekat a utekli.

„Policisté po zkontrolování místa nehody nasedli opět do svého služebního automobilu a i z důvodu možného zranění osádky vozidla jeli dále cestou do obce Poustka,“ sdělila Lohrová. A skutečně je našli. Hoši se chvíli sice pokoušeli utéct, nakonec ale vzdali.

„Pro policisty bylo ale setkání s viníky nehody velmi překvapivé,“ podotkla Lohrová. „Na první pohled jim byl zřejmý nízký věk chlapců. Dalším šetřením pak zjistili, že vozidlo řídil 13 letý hoch a jeho spolujezdci bylo teprve 14 let.“

Zběsilá jízda si vyžádala zranění staršího chlapce. „Spolujezdec si narazil koleno, lékař ho ošetřil na místě,“ uvedl Lukáš Hutta, mluvčí rychlé zdravotnické záchranné služby. „Poté byl předán matce a policii.“