"Padesátiletý řidič osobního automobilu značky Volkswagen, jedoucí ve směru od Františkových Lázní do Chebu, měl při přejíždění železničního přejezdu sjet pravým předním kolem do kolejiště. Z vozidla měl následně vystoupit a vyhledat pomoc v blízkém domě. Společně s mužem, který mu vyšel na pomoc, se snažili vozidlo vyprostit, což se jim nepodařilo. Několik málo minut poté po jedné z kolejí přijel osobní vlak, který do vozidla narazil, přičemž ho měl odhodit na vedlejší kolej. V tu dobu na vedlejší koleji projížděl v opačném směru druhý osobní vlak, který naštěstí stihl zabrzdit a došlo pouze k lehkému střetu s vozidlem, které skončilo na střeše," popsal mluvčí policie Jan Bílek. Dodal, že padesátiletý muž vzniklou situaci nenahlásil na tísňovou linku.

Ve vlakových soupravách cestovalo 29 lidí a v osobním automobilu pouze řidič. Při nehodě se nebyl nikdo zraněn. "Způsobená škoda byla předběžně odhadnuta na 700 tisíc korun," sdělil mluvčí. Přesná příčina a okolnosti nehody jsou nadále v šetření policistů. Chebští kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z obecného ohrožení z nedbalosti.

"Pokud jste na železničním přejezdu uvízli kvůli nějaké vážnější situaci a auto máte nepojízdné, pak z něj rychle utečte a pomozte jej opustit i dalším cestujícím. Co nejrychleji se také pokuste zavolat na linku 112, k tomu budete potřebovat číslo přejezdu, které by mělo být umístěné na zadní straně skříně závor nebo na zadní straně výstražného kříže v případě, kdy tam závory nejsou. Pokud toto číslo operátorovi do telefonu nahlásíte, je velká šance, že dokáže vlak ještě před příjezdem nouzově zastavit," radí mluvčí, jak postupovat v podobných případech..