Tragicky skončil nedělní odpolední výlet party kamarádů s velorexy a starými motocykly. Do jedné ze tříkolek narazil nedaleko Klatov rychle jedoucí 31letý řidič osobního vozu a smetl ji ze silnice. Velorex vybuchl a jeho 52letý řidič z Chebu neměl šanci se z ohnivé pasti dostat.

Neštěstí se stalo na výjezdu z Klatov na Ostřetice u odbočky na Němcův lom. „Řidič Volkswagenu Golf nedodržel bezpečnou vzdálenost za před ním doleva odbočujícím Fiatem Punto. Začal prudce brzdit a aby se nestřetl s fiatem, strhl řízení do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím velorexem. Po střetu začal velorex hořet a následně vybuchl,“ popsal nehodu na místě jeden z dopravních policistů.

„Jeli jsme se projet s janovickými motorkáři. Jeli jsme v koloně, když náhle přiletěl řidič, který to neubrzdil a srazil kolegu s velorexem. Ten okamžitě začal hořet. Snažili jme se ho ještě vytáhnout, ale byli jsme bez šance,“ řekl Deníku jeden ze zdrcených kamarádů mrtvého, kteří se vydali na výlet.

To, že byl požár velmi rychlý, potvrdili i hasiči. „Když jsme přijeli na místo, velorex již dohoříval. Zpřístupnili jsme záchranné službě řidiče, který byl uvnitř zaklíněn,“ uvedl hasičský velitel zásahu František Červený.

Řidič velorexu přes snahu kamarádů i záchranářů ve své tříkolce uhořel. Krajská mluvčí zdravotnické záchranné služby Lenka Ptáčková Deníku potvrdila, že ho nebylo možné zachránit. „Na místě jsme ošetřovali dvě ženy, které událost silně rozrušila,“ doplnila Ptáčková.

U 31letého řidiče golfu z Příbramska dechová zkouška vyloučila požití alkoholu. Všechny okolnosti tragické nehody vyšetřují klatovští policisté.

Na Klatovsku jde letos již o čtvrtou oběť dopravní nehody. V polovině března zahynul nedaleko Lub po nárazu do stromu teprve 18letý mladík a krátce poté zemřeli pod vrchem Bukovák po srážce osobního a nákladního vozu oba řidiči.