Lehké zranění utrpěl při nehodě cyklista, který jel od obce Vysoká k Hornímu Žandovu. I přesto, že je stejně jako jiní řidiči účastníkem silničního provozu, neváhal jet opilý.

„Cyklista při jízdě po komunikaci vyjel mimo vozovku a následně z jízdního kola spadl,“ popisovala průběh nehody policejní mluvčí Kateřina Dohnalová. „Hlídka z Obvodního oddělení Lázně Kynžvart vyzvala cyklistu k dechové zkoušce.“ A nebylo divu, že muž spadl. Při dechové zkoušce mu totiž muži zákona naměřili hodnotu 1,23 promile alkoholu.

„Na místo byla přivolána sanitka, která cyklistu převezla do nemocnice v Chebu k dalšímu vyšetření,“ dodala mluvčí s tím, že muž utrpěl lehké zranění.
Většina řidičů vozidel má s kymácejícími se cyklisty zkušenost. „Téměř každý týden potkám minimálně jednoho opilého cyklistu,“ potvrdil profesionální řidič Tomáš Jelínek z Chebu. „I když jsem 'na silnici' prakticky pořád, nikdy z takových situací nemám dobrý pocit. Nevíte, jestli cyklista nezavrávorá a nespadne vám pod kola. Myslím, že by se na ně měli policisté ještě víc zaměřit,“ dodal.