Tragická bilance na silnici I/6 na Sokolovsku pokračuje. V úterý 3. února veče tam u Arnoltova vyhasl další život. „Jeden člověk se pak těžce zranil,“ řekl mluvčí krajských záchranářů Lukáš Hutta. Policie takto tragický začátek roku na silnicích sokolovského regionu nepamatuje. Připravuje proto bezpečnostní opatření.

Úterní nehoda se stala kolem půl sedmé večer. Srazila se tam dvě auta. „Ze zatím nezjištěných příčin se vozy čelně střetly. Kvůli komplikovanosti nehody doteď nebyly upřesněny směry jízdy vozidel. Při dopravní nehodě došlo ke smrtelnému zranění řidiče Škody Felicie. Technická závada jako příčina dopravní nehody nebyla na místě ohledáním zjištěna, ale je předmětem dalšího šetření stejně tak jako vliv alkoholu,“ uvedla mluvčí sokolovské policie Andrea Kávová.

Na místě zasahovali hasiči, kteří ze zdemolovaných aut vyprošťovali zraněné z poničených aut.

Podle Kávové bude mít nad silnicí I/6 policie ještě větší dohled. „V nejbližších dnech ve spolupráci s Ředitelstvím silnic a dálnic přibudou v nebezpečném úseku výstražné dopravní značky s upozorněním, že se jedná o úsek častých dopravních nehod. Ty budou umístěny v obou směrech a blíž u sebe. Dále snížíme rychlost na 70 km/h na dalším úseku a zvýšíme kontroly,“ doplnila Kávová.

Letošní první smrtelná nehoda se stala minulý týden ve středu, kdy střet nepřežili dva lidé. Lidský život si vyžádala i páteční nehoda u Březové. Kdy se srážka stala osudnou třiapadesátiletému muži, který přejížděl na plné čáře.

Řidiči přiznávají, že mezinárodní silnice I/6 na Sokolovsku vyvolává za poslední dny strach. „Jezdím tam při krajnici a mám oči na stopkách. Kdyby se jí dalo vyhnout, udělám to. Už aby byla postavena rychlostní silnice. Nehod určitě bude méně,“ řekl řidič Petr Bock.