Rozsáhlé policiejní kontroly gradují na mezinárodní silnici I/6 u Sokolova. Policisté opět tuto rizikovou silnici uzavřeli a odkláněli dopravu na přiléhlá parkoviště, aby mohli zkontrolovat všechna projíždějící auta. Jednalo se už o čtvrtou bezpečnostní akci za několik posledních měsíců. Podle mluvčí sokolovské policie Andrey Kávové se ukazuje, že piráti silnic jsou již opatrnější.

Scénář bezpečnostní akce byl opět stejný. Uniformovaní muži frekventovanou silnci uzavřeli v obou směrech. Zaměřili se například na požívání alkoholických nápojů nebo na technický stav vozidel.

Do akce bylo nasazeno jednatřicet policistů z řad pořádkové, dopravní a cizinecké policie. Ti zkontrolovali celkem 314 aut. Za volantem přistihli jednoho řidiče pod vlivem alkoholu. V šestnácti případech pak nevyhovoval technický stav vozidel.

„Poslední akci si policisté chválí, neboť ve srovnání s předešlými kontrolami bylo zjištěno mnohem méně přestupků a trestných činů,“ uvedla Kávová. Věří, že k tomu přispěli právě rozsáhlé kontrolní akce. „Policisté v nich budou i nadále pokračovat. Cílem je, vymýtit takzvané piráty silnic, kteří ohrožují ostatní účastníky silničního provozu,“ doplnila.

A co na opakované bezpečnostní akce říkají samotní řidiči? „Jezdím kamionem řadu let a často se nestačím divit, jak někteří řidiči dokáží ohrozit ty ostatní. Kontroly policie mi zase až tak nevadí, i když je to pro mě zdržení,“ řekl motorista Pavel Kertész. Jiní řidiči ale gradující kontroly komentovat nechtějí. „Je to už moc často, ale asi je to třeba,“ sdělil další z řidičů.