„Tak to jsem ještě neviděl, traktor koly nahoru,” okomentoval mladý dobrovolný hasič ze Skalné dopravní nehodu, která se odehrála v sobotu kolem poledne (Deník o případu informoval). Traktorista mezi Křižovatkou a Hrzínem vyjel ze silnice a jeho vůz skončil na střeše. Podle policejního šetření měl řidič v dechu neuvěřitelné tři promile alkoholu.

„Následky dopravní nehody traktoru u obce Křižovatka na Chebsku likvidovaly tři jednotky hasičů. Řidič traktoru nezvládl svůj stroj a převrátil ho na střechu. Zraněného řidiče převezla záchranka do chebské nemocnice,” uvedl jednatel Sboru dobrovolných hasičů Skalná Roman Melničuk. Kromě skalenských zasahovali na místě i hasiči z Chebu a také drážní hasiči, kteří s pomocí těžké techniky traktor obrátili zpět na kola.

Policejní mluvčí Martina Hrušková popsala průběh nehody takto: „V sobotu 1. října kolem poledne řídil 48letý řidič poté, co požil alkohol, traktor po silnici druhé třídy od Křižovatky směrem k obci Hrzín. Na silnici najel na pravou krajnici a následně vpravo mimo vozovku.”
Tady byl ještě schopen svou jízdu na chvíli vyrovnat.

„Řidič se vrátil na silnici, přejel do protisměru a vlevo mimo komunikaci se převrátil,” upřesnila mluvčí.

Při manévru utrpěl řidič lehké zranění, se kterým ho záchranáři odvezli na ošetření do chebské nemocnice. Sem za ním dojeli také dopravní policisté a řidiče podrobili dechové zkoušce. První test mu udělali ve 13.45 hodin. Nevěřili svým očím, přístroj totiž ukázal 2,83 promile alkoholu v dechu. Druhý, kontrolní test podstoupil traktorista ve 14.07 hodin a tehdy nevěřili policisté ještě víc. Hodnota se totiž vyšplhala na 3,06 promile alkoholu v dechu. Zároveň si nechal řidič také odebrat krev.
Na silnici mezitím měli plné ruce práce hasiči, kteří se snažili převrácený stroj vrátit zpět na kola.

Po úspěšném zásahu ještě zlikvidovali následky havárie na komunikaci úklidem provozních kapalin.

Řidič nyní čelí obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ šetří chebští dopravní policisté.