Na dlouhé hodiny zaměstnala záchranáře nehoda kamionu, který za Hazlovem ve směru na Aš skončil v odpoledních hodinách mimo vozovku.

„Jedná se o úsek častých dopravních nehod,“ poznamenala mluvčí Hasičského záchranného sboru Karlovarského kraje Alena Ryvolová.

„Příkopem, kde ležel náklaďák, protékala voda z tajícího sněhu, proto zde hasiči položili provizorní norné stěny kvůli možnému úniku provozních kapalin a provedli protipožární zabezpečení. Před vyprošťováním museli hasiči vyřezat pár stromů u cesty. Jeřáb a odtahová služba, které na místo povolala policie, začali s vyprošťováním uvízlého kamionu po 17. hodině. Hasiči celou dobu zůstali na místě nehody a asistovali odtahové službě a policii ČR,“ uvedla mluvčí. „Nákladní automobil značky Renault s návěsem řídil 22letý muž,“ doplnila chebská policejní mluvčí Martina Hrušková.

„Při projíždění levotočivé zatáčky se údajně lekl protijedoucího auta, strhl řízení vpravo na nezpevněnou krajnici, která se s ním utrhla, a souprava skončila mimo vozovku,“ popsala průběh nehody. Při kolizi došlo k poškození jak vozu, tak také krajnice. „Předběžná odhadnutá škoda činí sto tisíc korun,“ dodala závěrem policejní mluvčí.

„Akorát jsme autobusem projížděli kolem nehody. Všichni jsme se vrhli k oknům a dívali jsme se, jak tam ten kamion zajel,“ uvedl jeden z ašských studentů. Silnici pak policisté uzavřeli a naváděli auta na objížďku. Záchranné práce skončily kolem 19. hodiny.