Ašsko – Na střeše skončilo po havárii nedaleko Aše auto plné mladých lidí. Podle policistů mladá řidička dostala smyk. Její osmnáctiletý spolujezdec leží stále ve vážném stavu v plzeňské fakultní nemocnici. Další dva mladí pasažéři by měli být v pořádku. Dopravní nehoda se stala v úterý podvečer (jak už na webu Deník informoval).

„Jednadvacetiletá řidička jela s osobním vozidlem Mazda směrem od obce Hranice na Aš, kdy v mírné pravotočivé zatáčce na mokré vozovce dostala s vozidlem smyk,“ popisovala průběh nehody chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Následkem toho vyjela vlevo mimo vozovku, kde narazila do stromu.“

Náraz vozidlo odhodil zpět na silnici. Nakonec se auto zastavilo v odvodňovací strouze.
Mladou řidičku odvezli záchranáři do chebské nemocnice. „Utrpěla středně těžké zranění,“ uvedla Zdeňka Marková, tisková mluvčí Karlovarské krajské nemocnice. Ženě byl diagnostikován otřes mozku a pohmožděniny. Pokud se její stav nezhorší, mohla by být do dvou dnů z nemocnice propuštěná.
Hůř ale skončil osmnáctiletý spolujezdec, kterého z místa nehody musel transportovat vrtulník do plzeňské fakultní nemocnice. Její mluvčí Renata Jenšíková potvrdila, že byl chlapcův stav včera stále velmi vážný.

Další spolujezdci, devatenáctiletý a dvacetiletý muž, utrpěli lehká zranění a po ošetření byli propuštění.
U řidičky kvůli jejímu stavu nemohla být provedena dechová zkouška. Policisté ale čekají na rozbor vzorku její krve, který ukáže, zda nejela pod vlivem alkoholu či jiných omamných látek.

Na webové diskuzi Deníku zazněla kritika, že skupina mladých lidí jela příliš rychle. Podle některých jezdili stále nezodpovědně. Čtenářka podepsaná jako Tamara uvedla: „Jsem strašně ráda, že jsem tam v tu dobu nejela se svou rodinou a doufám, že už tito lidé nikdy nebudou řídit!“

Z mladých řidičů má strach velká část Chebanů. Všichni oslovení lidé se shodli, že se před čerstvými řidiči mají na pozoru. „Obavy z nich mám, protože nejsou vedení k zodpovědnosti,“ řekla šestatřicetiletá Věra Jeníková z Chebu. „Mám zkušenosti ze Španělska, kde jsou čerství mladí řidiči označeni značkou a platí pro ně omezení. Tady bohužel žádné postihy ani kontroly těchto řidičů nejsou,“ dodala.

Podobně mluvil také jednasedmdesátiletý Karel Čáp: „Z některých obavy mám, protože se předvádí,“ řekl s tím, že čím silnější auto mají, tím je to horší. „Na druhou stranu ale ne všichni, někteří jezdí dobře,“ podotkl.
Obavy má při setkání s mladými řidiči i studentka Olga Straková z Chebu: „Tito řidiči nemají praxi. Často se snaží zapůsobit, a tak jezdí nepřiměřeně rychle,“ zhodnotila.

VÁCLAVA SIMEONOVÁ
PETRA CÍCHOVÁ