"Ve vlacích bylo zraněno šest lidí. Z toho čtyři cestující, strojvedoucí a vlakvedoucí. Celkem cestovalo 16 lidí včetně zaměstnanců dopravce. Na místě zasahovalo osm jednotek hasičů, přistaven byl i evakuační autobus. V něm čekali nezranění cestující na náhradní autobusový spoj. Ostatní byli převezeni záchrannou službou do nemocnice," řekl mluvčí hasičů Martin Kasal.

Zdravotníci řešili ošetřovali pohmoždění hrudníku a zad, zlomeninu bérce a také tržné rány na hlavě. Vlaky při nehodě nevykolejily. Trať mezi Kraslicemi a Sokolovem je dočasně uzavřena. Nehoda se stala na železniční trati, kterou provozuje soukromý dopravce GW Train Regio. Na místě nehody je i Drážní inspekce z Plzně, která bude zjišťovat příčiny nehody. Vlaky se na jednokolejné trati Sokolov - Kraslice mají míjet právě přímo ve stanici Rotava. 

"Pravděpodobnou příčinou nehody je selhání strojvedoucího, který nevyčkal ve stanici Rotava na křižování osobních vlaků a pokračoval dále v jízdě po jednokolejné trati," potvrdil doměnku mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.