VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V kraji nebyla loni žádná dopravní nehoda, při níž by se umíralo

Karlovarský kraj – Index bezpečnosti České pojišťovny bodoval již podesáté. Karlovy Vary se přitom i v roce 2013 udržely mezi nejbezpečnějšími krajskými městy.

1.5.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Policie ČR

Z čela tabulky však spadly na druhé místo za Pardubice. Při nehodách došlo sice k 8 vážným zraněním, ale nikdo nebyl usmrcen.

Cheb i Sokolov si oproti předešlému roku polepšily. Cheb se posunul z 20. na 12. místo. Sokolov přeskočil z 36. na 24. místo. Ani v jednom z obou okresních měst nebyl při nehodách nikdo usmrcen. V každém z měst potom došlo ke dvěma nehodám s vážným zraněním.

Prostřednictvím ČP Indexu hodnotí Česká pojišťovna již desátým rokem bezpečnost na silnicích 13 krajských a 59 okresních měst naší republiky. Index vychází ze statistik dopravních nehod Policie ČR a vyjadřuje úroveň nehodovosti na základě počtu usmrcených a těžce zraněných osob při dopravních nehodách ve vztahu k počtu obyvatel daných měst.

Plzeň si opět pohoršila, šampionem jsou poprvé Pardubice
Nejnebezpečnějším krajským městem byla v roce 2013 dle ČP Indexu Plzeň. Vítěz z let 2006 a 2011 se již druhým rokem drží na chvostu tabulky bezpečnosti. Příčinou tohoto špatného výsledku bylo loňských 9 nehod se smrtelným a 68 s vážným zraněním. Šampionem pro rok 2013 se tak staly vloni sedmé Pardubice. Meziročně si nejvíce pohoršila města Olomouc (z 2. místa v roce 2012 na 9. místo v roce 2013) a Liberec (z 3. místa v roce 2012 na 6. místo v roce 2013). Skokanem roku byla Jihlava (z 10. místa v roce 2012 na 3. místo v roce 2013), která se tak po roce opět vrátila na pozice, které dlouhodobě držela v minulosti.

Následkem dopravních nehod zemřelo vloni na silnicích krajských měst 73 osob a 602 jich bylo těžce zraněno. Stejně jako v roce 2012 bylo i vloni nejvíce smrtelných nehod v Praze (29) a v Ostravě (13). Smrtelné nehody se v loňském roce potom zcela vyhnuly Pardubicím, Zlínu a Karlovým Varům.

Okresní města mají hned sedm vítězů
O první místo se v roce 2013 podělilo hned sedm okresních měst, všechna bez nehod s vážným nebo smrtelným zraněním. Byly to Benešov, Kutná Hora, Rakovník, Tábor, Rokycany, Svitavy a Bruntál. To je výrazné zlepšení oproti roku 2012, kdy se takto dobrým výsledkem nemohlo pochlubit žádné z hodnocených měst. Nejhůře za loňský rok dopadlo Uherské Hradiště a dále pak Náchod a Ústí nad Orlicí. Následkem dopravních nehod zemřelo v roce 2012 na území okresních měst po celé České republice 35 osob, v loňském roce pak 17 osob. Těžce se v roce 2012 zranilo 275 osob, vloni potom 254 osob.
Skokany roku mezi okresními městy jsou Tábor (1. místo v roce 2013, 55. místo v roce 2012), Kutná Hora (1. místo v roce 2013, 50. místo v roce 2012) a Benešov (1. místo v roce 2013, 41. místo v roce 2012).

Naopak největší pád zaznamenaly Klatovy (ze 7. na 51. místo), Chrudim (z 2. na 44. místo) a Jindřichův Hradec (z 9. na 47. místo).

Desetileté hodnocení
V hodnocení uplynulých deseti let skončily Karlovy Vary mezi krajskými městy na čtvrtém místě. Mezi okresními městy byl Sokolov devátý a Cheb na 41. místě. Ivana Buriánková, tisková mluvčí ČP

Autor: Redakce

1.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jaroslav Krajc v akci.

VOLBY 2017: Na Chebsku žádný vážný problém nenastal

Ilustrační foto.

Horní Hrad pod palbou

Do Chebu míří Snow film festival

Cheb - Špičkové filmy o zimních sportech a dobrodružství. To bude další ročník Snow film festivalu, který se i letos uskuteční v chebské Čtenářské kavárně Joker.

VOLBY 2017: Zapisovatelka? I ta má u voleb zodpovědnost

Cheb - Ve volební komisi je důležitou součástí nejen její předseda, ale také zapisovatelka. Například Olga Gregoridesová z Chebu, dělá zapisovatelku při volbách již několik let. Jak sama říká, v jejím volebním okrsku číslo 17 v Májové ulici, se za poslední léta nic závažného nestalo.

Psi i jejich páni se dobře baví při nové hře Hoopers

Chebsko - Štěňata, dospělí psi, voříšci nebo šampioni, ti všichni mohou propadnout novému sportu, který pochází z Ameriky a Holandska.

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Karlovy Vary - V pořadí již druhou vlnu takzvaných kotlíkových dotací spustil Karlovarský kraj v závěru srpna. Z celkové částky 64 milionů korun, která je k dispozici, zbývá pro majitele rodinných domů k rozdělení ještě kolem 22 milionů korun na výměnu starých, neekologických kotlů za nové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení