Pomačkané plechy, jeden mrtvý, jedno těžké a čtyři lehká zranění, to jsou výsledky dopravních nehod na Chebsku v posledních dnech. Policejní statistiky ale hovoří o tom, že se nehodovost oproti loňskému roku nezvýšila. Za uplynulé dva prázdninové měsíce vyšetřovali dopravní policisté 89 kolizí. Příčinou je pravděpodobně také to, že pokud jsou schopni se řidiči domluvit, nemusí k nehodě se škodou do 100 tisíc korun volat policii.
V souvislosti s nehodami žádají chebští policisté o pomoc i veřejnost.

V nočních hodinách 31. srpna 2009 řídil 55letý cyklista své jízdní horské kolo po místní komunikaci ve Františkových Lázních. K nehodě došlo na cyklostezce vedoucí od nádraží směrem na Třebeň poblíž viaduktu. Cyklista z dosud nezjištěných příčin narazil při jízdě do sloupu veřejného osvětlení a odpadkového koše. Po nárazu do pevné překážky upadl na zem. Při nehodě utrpěl vážná zranění a i přes rychlou lékařskou pomoc, která mu byla poskytnuta osádkou rychlé záchranné služby, při převozu do nemocnice v Chebu zemřel. Z důvodu řádného objasnění případu policie žádá případné svědky, aby se dostavili na skupinu dopravních nehod, nebo zavolali na bezplatnou telefonní linku 158, nebo telefonní číslo 974372261 (254).

Jednou z čerstvých kolizí je také havárie nákladního automobilu na kruhovém objezdu před Aší. „Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu a povaze vozovky, na mokré vozovce dostal smyk a čelně narazil do betonových sloupků kruhového objezdu,“ informoval chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. Ke zranění řidiče naštěstí nedošlo. Škoda na autě se vyšplhala na 55 tisíc korun.

O poznání hůř skončila osádka osobního vozidla Opel Astra. Jelo z Hranic směrem na Aš. „Z neznámých důvodů vyjel řidič ze silnice a narazil do plechového plotu a poté do stromu,“ informovala krajská mluvčí hasičů Alena Ryvolová. „Jako první k místu nehody dojela zdravotnická záchranná služba, která požádala o pomoc hasiče, protože jedna osoba zůstala ve voze zaklíněna a musela se vyprostit.“ Automobil čelně narazil do plotu z vlnitého plechu a následně do stromu. Čtyři osoby, které a autě byly, odvezli záchranáři s lehkými zraněními do chebské nemocnice. „Škoda na vozidle byla vyčíslena na částku 40 tisíc korun,“ doplnil policejní mluvčí Böhm. Trestný čin ublížení na zdraví má na krku 55letý řidič automobilu Fiat.

Na ulici Hlavní směrem ke křižovatce s ulicí Chebská v Mariánských Lázních přehlédl na přechodu 81letou ženu a narazil do ní přední částí vozidla. Chodkyně utrpěla těžké zranění nohy. Řidič podle dechové zkoušky nebyl pod vlivem alkoholu.

Policisté hledají svědky, kteří by jim pomohli zjistit, jak se stala nehoda ve Františkových Lázních.

"V pondělí 31. srpna kolem 21.20 hodiny došlo ve Františkových Lázních na cyklostezce vedoucí od nádraží směrem na obec Třebeň, poblíže viaduktu ke smrtelnému zranění 55 letého cyklisty," uvedl chebský policejní mluvčí Ladislav Böhm. "Ten z dosud nezjištěných příčin narazil při jízdě do sloupu veřejného osvětlení a odpadkového koše."

Z důvodu řádného objasnění případu policisté žádají případné svědky, aby se dostavili na skupinu dopravních nehod, nebo zavolali na bezplatnou telefonní linku 158, nebo telefonní číslo 974372261 (254).