V sobotu 8. července krátce po desáté hodině se na silnici u obce Louka stala dopravní nehoda motocyklu a osobního automobilu. "Třiatřicetiletý řidič motocyklu značky KTM jedoucí od obce Mnichov směrem do Bečova nad Teplou v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost a přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla značky Škoda. Po dopravní nehodě se řidiči podrobili orientační dechové zkoušce, která vyšla u obou s negativním výsledkem. Řidič motocyklu utrpěl zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice," uvedl mluvčí policie Jan Bílek.

Další nehoda se stala jen o několik desítek minut později, ve dvanáct hodin, na pozemní komunikaci u obce Vodná. "Pětačtyřicetiletý řidič osobního vozidla značky Škoda jedoucí směrem z Bečova nad Teplou do Karlových Varů se měl za křižovatkou do obce Vodná začít se svým vozidlem otáčet. Při otáčení přejel přes svislou čáru do protisměru, a do zadní části vozidla mu narazil třiačtyřicetiletý muž jedoucí na motocyklu značky Yamaha," popsal mluvčí. Motorkář utrpěl vážná zranění, se kterými byl letecky transportován do nemocnice. "Policisté zjistili, že nevlastní řidičský průkaz a má platnou blokaci řidičského oprávnění. Pětačtyřicetiletý řidič osobního automobilu se podrobil orientační dechové zkoušce, která vyšla s negativním výsledkem. Vzhledem ke zranění byl u řidiče motocyklu zařízen odběr krve v nemocnici," sdělil mluvčí.

Mapa s ohnisky požárů.
Karlovarský kraj zakázal nejen rozdělávání ohňů. Podívejte se, kde už hořelo

Další dopravní nehoda motocyklu a osobního automobilu se odehrála v neděli 9. července v jedenáct hodin u Stráže nad Ohří. Dvacetiletý řidič motocyklu značky Kawassaki jedoucí od Stráže nad Ohří směrem do Ostrova v pravotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost, přejel do protisměru, kde narazil do protijedoucího vozidla značky Ford, které řídil čtyřiačtyřicetiletý muž. Po dopravní nehodě se řidiči podrobili orientační dechové zkoušce, která vyšla u obou s negativním výsledkem. "Řidič motocyklu utrpěl zranění, se kterými ho zdravotnická záchranná služba převezla do nemocnice," dodal mluvčí. Přesné příčiny a okolnosti dopravních nehod nadále šetří policisté.