V Sokolově si především školáci zkracovali cestu do čvrti zvané Šenvert. Nedbali na zákaz pohybu v kolejišti, který je dán zákonem a riskovali tak životy. Po vybudování nového podchodu většina veřejnosti doufala, že podobné případy budou minulostí.

„Problémy s přecházením kolejí existují v celé České republice. Jak se zdá, lidé jsou nepoučitelní. Jde opravdu o hazard nejen se svým životem, ale také se životy lidí, kteří právě cestují ve vlaku a mohou být účastníky srážky,“ potvrdila regionální mluvčí Českých drah Radka Pistoriusová.

„Nehoda s tragickými následky se stala patnáct minut po sedmé hodině, před stanicí Sokolov. Vlak jedoucí z Mariánských Lázní zachytil a usmrtil mladíka, který přecházel koleje,“ řekl náměstek generálního inspektora Drážní inspekce Jan Kučera.

Jak dále pokračoval, na železnici nevznikla žádná škoda a nehoda neměla vliv na dopravu. Na závěr připomenul, že neustále probíhají osvětové kampaně upozorňující na rizika spojená s provozem na železnici. V nich je například připomenuto, že jsou-li ve stanici podchody nebo nadchody, nikdy nemají lidé chodit přes koleje, nastupovat ani vystupovat z jedoucího vlaku, vystupovat na opačnou stranu než je nástupiště, přibližovat se k okraji nástupiště a přecházet koleje i v tom případě, když je tam vyšlapána pěšina.

Na místo vyjela i rychlá záchranná služba. „Po našem příjezdu už byl mrtev. Jednalo se o muže ročník narození 1993,“ sdělil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Hutta. Policisté, kteří na případu pracují, shánějí svědky.

„Zahájili jsme šetření, v pátek proběhne pitva. Obracíme se s výzvou na cestující zmíněného vlaku, aby kontaktovali policii a svým svědectvím pomohli při vyšetřování této nehody,“ sdělila mluvčí policie Andrea Kávová.