Štěstí v neštěstí měl jednačtyřicetiletý motorista, který havaroval poblíž Studánky u Hranic. Skončil s autem mimo vozovku na střeše, ale vyvázl jen se zraněním.

Zdá se, že cizinec, který řídil BMW, podcenil počasí, které je zejména v okolí Ašska v těchto dnech deštivé a chladné a vozovky mohou klouzat.

„Jednačtyřicetiletý řidič osobního vozidla BMW nepřizpůsobil při projíždění levotočivé zatáčky rychlost jízdy povětrnostním podmínkám a svým schopnostem a s vozidlem dostal smyk,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Andrea Pomichalová.

„Následně vyjel mimo vozovku a narazil do stromu. Vozidlo zůstalo převrácené na střeše a řidič utrpěl lehká zranění,“ doplnila.

„Muže odvezla záchranka na chirurgii s třesem mozku a zhmožděninami,“ informoval krajský mluvčí záchranky Lukáš Hutta.

Podle zkoušky řidič před nehodou nepožil žádný alkohol. Škoda na jeho vozidle se vyšplhala na 80 tisíc korun a celou kolizí se nyní zabývá policejní vyšetřovatel.

„Já jsem si říkala, že se zase stala nějaká nehoda, když kolem mě v Aši rychle projela houkající policejní dodávka. Tam okolo Hranic to není nic neobvyklého,“ poznamenala jedna z obyvatelek Aše.