Tragická dopravní nehoda se stala ve středu dopoledne na autobusové zastávce v Zádubu na Mariánskolázeňsku. Pod koly malého autobusu zde zemřela devětašedesátiletá žena. Policejní vyšetřování nakonec nepotvrdilo první informace o tom, že autobus přejel ženu dvakrát.

K tragédii došlo ve středu 25. února deset minut před devátou hodinou.

„Padesátiletý řidič autobusu při couvání přehlédl devětašedesátiletou ženu ze Zádubu, kterou přejel. Žena při nehodě utrpěla smrtelná zranění, kterým na místě podlehla,“ informovala chebská policejní mluvčí Martina Hrušková. „Příčiny a okolnosti nehody jsou ale i nadále předmětem šetření,“ zdůraznila mluvčí. Informaci o tom, že by minibus ženu dvakrát přejel, mluvčí nepotvrdila.

Policie na místě řidiči zadržela jeho řidičský průkaz a též ve věci zahájila úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví.

Autobus, který přijel ve směru od Mariánských Lázní, vycouvával od autobusové zastávky, aby se zase vrátil zpět. Při tomto manévru ženu pravděpodobně srazil. Několik metrů ji pak asi vlekl pod sebou.

V místě nehody pokrývá vozovku silná vrstva ujetého sněhu, která je v autobusové trase pokrytá inertním posypem. Dopolední slunce ji ale začalo pomalu rozpouštět. Samotná autobusová zastávka je však zasypaná několik desítek centimetrů silnou vrstvou sněhu.

Obyvatelé Zádubu byli tragédií zděšeni.
„Je to hrozné. Vůbec jsem netušil, že se něco stalo, dokud sem nepřijeli policisté a záchranka,“ řekl Alois Černoch, který bydlí na dohled od místa neštěstí. „Ani si neumím představit, jak k tomu neštěstí došlo,“ dodal.

Tato dopravní nehoda na Chebsku je už třetí, při které v letošním roce umírali lidé.

V lednu zemřeli dva lidé při čelní srážce dvou osobních automobilů na silničním obchvatu Aše. Na místě zemřel pravděpodobný viník nehody i jeho spolujezdec. Řidič podle policistů nepřizpůsobil rychlost své jízdy stavu a povaze vozovky, dostal smyk a srazil se s protijedoucím vozem. Posádka druhého vozidla skončila se zraněními v nemocnici. Podle policejních statistik zahynuli v lednu na Chebsku dva lidé, tři osoby utrpěly těžká zranění a dalších patnáct utrpělo lehké zranění.

V únoru bohužel tato tragická bilance pokračuje. Sražený chodec, kterého v úterý 17. února v kritickém stavu transportoval vrtulník do plzeňské nemocnice, svým zraněním podlehnul.