Třemi vážnými zraněními skončila noční jízda devětadvacetiletého muže v Aši. Nejlépe dopadl sám řidič – ten měl pozitivní test na návykové látky a řízení měl zakázané.

Šofér ze Staré Vody se proháněl Aší ze soboty na neděli kolem jedné hodiny ranní. „A to i přes skutečnost, že tak konat nesměl, neboť měl opatřením z rozhodnutí Městského úřadu Mariánské Lázně vysloven zákaz řízení všech vozidel a nevlastní řidičské oprávnění,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Valenta. Šofér si asi řekl, že na řidičský průkaz auto nejezdí, a tak sedl do auta a jel po ašské Hlavní ulici.

„Před kruhovým objezdem nepřizpůsobil rychlost stavu a povaze vozovky a narazil do obezdění objezdu,“ popisoval Valenta.

Řidič utrpěl na rozdíl od svých tří spolujezdců jen lehká zranění. Devětadvacetiletá žena byla těžce zraněná, stejně jako další dva spolujezdci, kteří museli být letecky transportováni do plzeňské fakultní nemocnice.

V jakém stavu jsou, však není jasné. „Rodina si o jejich zdravotním stavu nepřeje sdělovat médiím žádné informace,“ uvedla administrátorka fakultní nemocnice Jindra Šneberková.

Kromě toho, že byla u řidiče provedená zkouška na návykové látky s pozitivním výsledkem, policisté zjistili, že registrační značky na vozidle patří na jiné auto.
„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů těžké ublížení na zdraví z nedbalosti a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodal Valenta.