V nočních hodinách vyjížděli jihoplzeňstí policisté do obce Letkov k požáru rodinného domku, který s největší pravděpodobností vznikl při manipulaci se zábavnou pyrotechnikou se strany dosud neznámé osoby. Oheň zachvátil vnější stěnu domu u okna až po střechu domku. K zranění osob neštěstí nedošlo, šestačtyřicetiletému majiteli vznikla škoda přibližně dva miliony korun.

Kolem druhé hodiny ranní došlo v obci Otovice na Karlovarsku k dopravní nehodě se smrtelným zraněním. Šestatřicetiletý řidič jel s automobilem Renault Megane v Otovicích Mosteckou ulicí směrem do Sadova. Přibližně dvacet metrů před železničním přejezdem z dosud nezjištěných příčin vyjel mimo komunikaci a havaroval v silničním příkopu. Řidič po převozu do karlovarské nemocnice kolem třetí hodiny ráno zraněním podlehl.

Dvě minuty po půlnoci přijali policisté na tísňovou linku hlášení, že v prostoru restaurace v Dílenské ulici na Doubravce se nachází asi čtyřicet pravicových extremistů, kteří hajlují. Na místo okamžitě vyjely hlídky plzeňských policistů, služba kriminální policie a vyšetřování a psovod se služebním psem. Muži zákona na místě zkontrolovali desítky osob a krátce před druhou hodinou ráno akci s hudební produkcí ukončili. Během opatření nedošlo k žádné újmě na zdraví asi škodě na majetku. Policisté případ prošetřují jako podezření z trestného činu podpora a propagace hnutí směřujících k potlačení práv a svobod člověka ze strany neznámého pachatele.

Pět minut před půlnocí rozbil v Plzni v Riegrově ulici dosud neznámý pachatel skleněnou výlohu prodejny. Svým jednáním způsobil škodu přibližně deset tisíc korun. Policisté po pachateli, který je podezřelý z trestného činu poškozování cizí věci, pátrají.

Poslední den v roce 2008 vyšetřovali západočeští policisté celkem dvacet dopravních nehod, při kterých dvě osoby utrpěly lehké zranění, z toho šest nehod bylo způsobeno nepřiměřenou rychlostí, ve třech případech je na vině nedání přednosti v jízdě, sedm nehod bylo zapříčiněno nesprávným předjížděním a jeden řidič usedl za volant vozidla pod vlivem alkoholu a havaroval.

Jedná se o pětadvacetiletého muže, který s vozem Škoda Fabia couval na návsi v obci Všeruby na Severním Plzeňsku a zadní částí vozu narazil do automobilu Peugeot. Řidič z místa dopravní nehody ujel, ovšem muži zákona ho kontaktovali v místě jeho trvalého bydliště a provedli u něj dechovou zkoušku na zjištění požití alkoholu. Dechový přístroj ukázal hodnotu 0,63 promile alkoholu. Muž se následně podrobil lékařskému ošetření spojeného s odběrem krve. Na vozidlech vznikla škoda odhadem na pětadvacet tisíc korun.

Dále policisté zaznamenali několik krádeží vloupání do motorových vozidel. Do automobilu Citroen Evasion, které dvacetiletá řidička zaparkovala v Plzni na ulici Stará cesta, se vloupal zatím neznámý zloděj. Ten rozbil skleněnou výplň okna pravých zadních dveří, vnikl dovnitř, kde sebral batoh s peněženkou a patnácti stovkami, doklady, klíče a platební kartu. Majitelce tak způsobil škodu sedm tisíc korun. Po zloději policisté nadále pátrají.