Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nejvíce riziková silnice v ČR je u Drmoulu

Karlovarský kraj - Silnice I/21 u obce Drmoul nedaleko Mariánských Lázní se objevila ve výčtu nejrizikovějších úseků komunikací České republiky na prvním místě. Vychází to z přehledu nejrizikovějších míst pro motoristy, který již pošesté vydává jedna z tuzemských pojišťoven.

27.11.2016
SDÍLEJ:

JEDNA Z dopravních nehod, které se staly u Drmoulu.Foto: Foto PČR

Na vině je provizorní provedení budoucího nájezdu na obchvat Drmoulu a Trstěnic a také neposlušnost řidičů. Na druhém místě je v rizikovosti v našem kraji vozovka u obce Okrouhlá a dále výjezd z Karlových Varů na I/6 vedoucí do městské části Olšová Vrata.

„Podmínkou pro zařazení konkrétního místa do statistiky bylo, že na dané komunikaci se za poslední tři roky přihodily minimálně dvě na sobě nezávislé vážné dopravní nehody s těžkými zdravotními následky nebo úmrtím a současně mezi těmito tragickými místy nebyla vzdálenost větší než 100 metrů," informoval tiskový mluvčí pojišťovny Václav Bálek.

Úsek silnice I/21 u křižovatky na konci ulice Plzeňská vedoucí z Velké Hleďsebe do Drmoulu se stal nejhorším, protože zde došlo za poslední tři roky celkem k pěti vážným nehodám, které si vyžádaly jeden lidský život a způsobily čtyři těžká a sedm lehčích zranění.

„Tato křižovatka je umístěna na konci Velké Hleďsebe a jedná se o její provizorní řešení. To samozřejmě splňuje všechny parametry a jsou na něm umístěny značky se zmenšenou maximální rychlostí, jelikož zde mohou různé rozmary počasí překvapit řidiče. Řada motoristů tu ale přesto nezpomalí," dodal ředitel krajské správy Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Lukáš Hnízdil.

Podle něj rizikovou část vyřeší dodělání 4,5 kilometru dlouhého obchvatu za asi 560 milionů korun.

Na jeho realizaci už má ŘSD vykoupeny pozemky a stavební povolení. Momentálně probíhá i výběrové řízení na zhotovitele, ale stavbu by mohla zpomalit změna v zákoně. „Když jsme obchvat Drmoulu a Trstěnic na I/21 projektovali, spadal ještě do takzvané staré EIA, tedy pod starý systém vyhodnocení vlivů na životní prostředí. Mezitím se změnila legislativa a tento úsek nedostal výjimku, aby nemusel být posuzován znovu," dodal Hnízdil, že pokud posuzování vlivů půjde hladce, se stavbou by se mohlo začít už v polovině příštího roku.

Komunikace u obce Okrouhlá, asi šest kilometrů od Chebu, pak vzala život dvěma lidem a tři další vážně zranila a u odbočky do Olšových Vrat se přihodilo sedm dopravních nehod se třemi vážnými zraněními.

Druhým nejrizikovějším místem v celé ČR je sjezd z E65 za vsí Bezděčín jižně od Mladé Boleslavi, respektive křižovatka, která tuto komunikaci propojuje se silnicí I/16.

Třetí místo obsadila křižovatka s vedlejší silnicí u Starých Hutí na silnici I/50 u Uherského Hradiště.

Autor: Zdeněk Hnízdil

27.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Svátek naturální kulturistiky a fitness si užili fanoušci v hotelu Thermal, kde byl na pořadu ICN European Natural Cup 2017 v naturální kulturistice a fitness.
48

PODÍVEJTE SE: Naturální kulturistika pohltila Thermal

Městská policie.

Strážníci zadrželi hledaného muže

Z kapsy mu ukradla plnou peněženku

Cheb – Velmi hbité ruce má nejspíš třicetiletá žena z Chebu – patrně ale asi trochu jinak, než si původně myslel šofér, který se s ní dal na parkovišti do řeči…

Na tržnici byly padělky za čtyři miliony

Cheb – Kabelky, peněženky, pásky nebo třeba peněženky patří ke zbožím, které se stále často padělá. Důkazem je i poslední zátah karlovarských celníků z minulého týdne na tržnici Asia Dragon Bazar na Svatém Kříži u Chebu.

Energie porazila Vsetín a dál vládne soutěži

Karlovy Vary - Energie nastoupila proti Vsetínu oslabená o další ofenzivní oporu, když k dlouhodobě zraněným Balánovi a Rachůnkovi přibyl Ondra Beránek. I tak se ale radovala z vítězství 3:0.

Americký spisovatel Robert Fulghum přijede i do Chodova

Chodov – Americký spisovatel Robert Fulghum se opět vrátil do Česka a s projektem Listování se vydal na turné po republice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení