Vše odstartovalo ve sportovním areálu vrch Háj, kde proběhla prezentace závodu, který byl i letos zařazen do Hopr Ligy běžců Karlovarského kraje. Pak už přišly na pořad závody dětských kategorií, kterých bylo celkem šest. Start byl na Dolních Pasekách a trasa měřila úctyhodné 4000 metrů. Pak už přišli na řadu dospěláci, kteří měli start u pramene Halštrova a celkem museli uběhnout 9700 metrů.

V hlavní kategorii žen si doběhla pro triumf Štěpánka Coufalová z Witte Bike Teamu, která dokončila závod v čase 39:22. Druhé místo si připsala na konto Romana Lubinová z SC Start Karlovy Vary a běžecký bronz urvala Barbora Hovorková z USK Akademik Cheb. Kategorii mužů ovládl Michal Oplt z Nex Roll Runners, který stlačil čas po třicet minut. Druhý zakončil závod Tomáš Kožák v trikotu SC Start Karlovy Vary a třetí místo obsadil Filip Štecher z pořádajícího LK Jasan Aš.