Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Anketa O nejúspěšnějšího sportovce Sportovní unie Chebska

Chebsko - Zapojit do ankety se mohou také čtenáři Chebského deníku, kteří si mohou zvolit Sportovní hvězdu Deníku.

12.3.2013
SDÍLEJ:

Vyhlášení ankety sportovec roku ve Františkových Lázních.Foto: Klima Bedřich

 Opět po roce budou vyhlášeni nejúspěšnější sportovci Sportovní unie Chebska. Slavnostní vyhlášení, kterého se účastní níže uvedení sportovci, se uskuteční 6. dubna v Kulturním centru Svoboda v Chebu.

Zapojit se mohou opět i čtenáři Chebského deníku, kteří si mohou zvolit svoji Sportovní hvězdu Deníku. Vyplněný kupon z novin mohou donést přímo do redakce Chebského deníku na adresu: náměstí Krále Jiřího 45, Cheb, nebo zaslat poštou. Kupon musí být v redakci nejpozději 1. dubna.

Kolektivy dospělí

1. TJ MG Cheb o.s. minigolf smíšené družstvo dospělých v uplynulé sezóně družstvo zvítězilo v I. lize smíšených družstev a postoupilo do Extraligy nejvyšší minigolfové soutěže družstev. Mužstvo startovalo ve složení: Fr. Nečekal ml., D. Hirschmannová, J.Wolf, J.Nečekalová, J. Tvrdý, L.Toman, M. Nečekal, J. Broumský a M. Lojka

2. Royal Golf club Mar. Lázně golf. Družstvo mužů se umístilo na první místě v 1. lize družstev a pro příští sezónu postoupilo do soutěže nejvyšší extraligy ČR družstev mužů.

Mládež jednotlivci

1. Sára Janušková SKP Union Cheb atletika 2. místo na MČR na dráze na 300 metrů, stříbrná ve štafetě na 3x 300 m venku a 2x bronzová se štafetou 3x 300 m v hale a 4x 60 m venku. Všechny úspěchy byly dosaženy v kategorii staršího žactva.

2. Petr Fiala Olympionik Cheb cyklistika reprezentant ČR na dráze a na silnici, mistr ČR na dráze stíhaček družstev, 2. místo na MČR omnium. Vítěz mezinárodního etapového závodu Haná tour, celkové 2. místo v závodech Českého poháru silnice 2012. S reprezentačním družstvem ČR juniorů se zúčastnil Závodu míru juniorů Terezín.

3. Miroslav Svatek Olympionik Cheb cyklistika reprezentant ČR. Mistr ČR na dráze omnium, vítěz Českého poháru na dráze 2012. S reprezentačním družstvem kadetů se zúčastnil etapového závodu na Ukrajině.

4. Zdenka Kozáková PSK Cheb 96 střelba 3. místo na MČR mladšího dorostu ve vzduchových zbraních, 1. místo na olympiádě mládeže ve vzduchových zbraních a 2. místo na přeborech ČR družstev.

5. Kateřina Papežová ROB Cheb rádiový orientační běh 3. místo na ME žáků a dorostu v Litvě a 4.místo na ME žáků a dorostu v soutěži družstev. Na přeborech republiky v krátké trati v pásmu 144 MHz obsadila první místo. Dále se umístila dvakrát na MČR na druhém místě, a to na krátké trati i v pásmu 3,5 MHz a ve sprintu.

6. Michaela Kučová ROB Cheb rádiový orientační běh dvakrát 3.místo na ME žáků a dorostu v Litvě v soutěži družstev, 2. místo na MČR na krátké trati a 3. místo na MČR ve sprintu

7. Václav Manhart TJ Lokomotiva Cheb vzpírání juniorský reprezentant ČR, titul mistra ČR v kategorii juniorů do 20 let, na MS juniorů do 17 let obsadil 16.místo. Na MČR do 23 let obsadil 3. místo a mezinárodní turnaj Fulda cup vyhrál. Na turnaji olympijských nadějí obsadil 3.místo.

8. Dominika Lokingová TJ Lokomotiva Cheb vzpírání juniorská reprezentantka ČR, mistryně ČR do 20 let, mistryně ČR do 23 let a vicemistryně ČR v ženách. Dále obsadila na mezinárodních závodech v Rakousku v silné konkurenci třetí a páté místo.

9. Jaroslav Bulant TJ Jiskra Hazlov kuželky finálový turnaj Poháru mladých nadějí 1. místo. V této dlouhodobé soutěži získal celkové 2. místo. Pohár mladých nadějí je dlouhodobou soutěží žáků a je nejvyšší soutěží v kategorii starších žáků.

10. Karolína Šimáčková Agro Cheb jezdectví drezura, skoky MČR v kategorii mladých jezdců, MČR v kategorii junior v disciplíně skoky na 5. místě. Jediná jezdkyně v ČR, která soutěží ve dvou disciplínách skoky a drezura.

Dospělí jednotlivci

1. Jakub Kršňák USK Akademik Cheb o.s. olympijský triatlon mistr ČR do 23 let a 4. místo celkově na MČR v triatlonu, 1. místo v závodu Českého poháru a 2. místo v MČR v aquatlonu

2. Zdeněk Sláma FC Františkovy Lázně kopaná. Odchovanec františkolázeňské kopané. Ve starších žácích přestoupil do chebského Unionu Cheb, kde postupoval až do kategorie mužů. Krátce hrál kopanou i za hranicemi v Německu. Před dvěma roky se vrátil zpět do Fr. Lázní, kde působí dodnes. Od 19 let začal kromě velkého fotbalu hrát i futsal. Hrál za chebský tým Bohemia lignum. Pod novým názvem Car systém postoupil do 1. ligy. Byl v nejvyšší soutěži více na očích různých skautů a nakonec přestoupil do Viktorie Žižkov, kde odehrál šest let. Na půl roku si odskočil hrát do Ruska do Kazaně a opět se vrátil zpět do Viktorie Žižkov. V současné době hraje futsal za Bohemians Praha. Již neuvěřitelných deset let je členem české futsalové reprezentace, kde dělá dva roky kapitána mužstva ČR. Škoda že na loňském MS ve futsalu v Thajsku naše mužstvo neuspělo, ale i takový je život sportovce.

3. Martin Hámor TJ Eska Cheb lukostřelba. Titul mistr ČR v terčové lukostřelbě v hale i venku. Člen reprezentačního družstva ČR. Probojoval se na halové ME do polského Rzeszowa, kde obsadil devátou příčku.

4. Oldřich Nechanický Royal Golf club Mar.Lázně golf. Národní mistrovství ČR na jamky 2. místo. 5. místo v celostátním žebříčku Czech Golf Amateur Tour 2012 a 15. místo v amatérském žebříčku České golfové federace 2012. Člen úspěšného družstva golfistů Mar. Lázně, které vybojovalo postup do nejvyšší soutěže družstev Extraligy ČR družstev mužů.

5. Martin Gössl TJ Agro Cheb jezdectví, spřežení. 1. místo na MČR v jezdectví a 2. místo ve Světovém poháru spřežení.

Handicapovaní sportovci

1. Miroslav Hrbek Sportovní klub vozíčkářů západočeského regionu Cheb sledge hokej reprezentant ČR v sledge hokeji na MS v Hamaru v Norsku v r. 2012 byli na 4. místě.

Funkcionáři, trenéři, rozhodčí

1. Vladimír Získal PSK Cheb 96 dlouholetý obětavý trenér střelectví. Jeho svěřenci se pravidelně umísťují na předních příčkách na mistrovství republiky. Své nadané sportovce dál předává do vrcholových středisek do Plzně. Z řady úspěšných vychovaných sportovců se stali reprezentanti ČR ve střelbě.

2. Jiří Nový TK Cheb tenis in memoriam. Trenér a funkcionář, který byl u zrodu tréninkového střediska mládeže v Chebu. Pro letošní rok se činnost tréninkového střediska mládeže ve velmi tvrdé konkurenci ČR podařilo obhájit. Jiří Nový v měsíci listopadu podlehl těžké nemoci a opustil řady tenisu. Zůstala po něm velká mezera, neboť byl aktivním trenérem mládeže a zajišťoval organizační činnost klubu. Působil i na poli rozhodcovském. Byl to člověk, který tenisem naplno žil.

3. Jiří Kopecký KST Františkovy Lázně CHSM stolní tenis. Dlouholetý trenér mládeže a stále aktivní hráč stolního tenisu. V loňském roce jeho svěřenci slavili mimořádný úspěch. Jako jediní zástupci Karlovarského kraje nás reprezentovali na mistrovství ČR družstev hned ve dvou kategoriích starších žáků a dorostu. V loňském roce oslavil 70. narozeniny.

4. Zdeněk Chocholatý TJ Loko Cheb basketbal trenér. Za svou čtyřicetiletou kariéru vychoval v TJ mnoho hráček a hráčů mládeže. Někteří z nich se dostali i do reprezentačních družstev a hrají v ligových soutěžích po celé ČR. V letošním roce se dožívá 60 let.

5. Stanislav Novák TJ Jiskra Hazlov kuželky. Jeho svěřenci pod jeho vedením se nominovali do reprezentace ČR v kategorii dorostu a letos naši republiku budou reprezentovat na MS v Maďarsku. Stanislav Novák byl v letošním roce oceněn jako trenér roku v rámci České kuželkářské asociace. Zásluhou jeho dobrovolné a odborné práce postoupilo smíšené družstvo do nejvyšší soutěže v ČR kuželkářské ligy dorostu.

Mládež kolektivy

1. Štafeta SKP Union Cheb starší žákyně štafeta 2. místo na MČR žactva venku na 3x 300 metrů a dvě bronzová místa na přeborech ČR na 3x 300 metrů v hale a 4x 60 metrů venku. Družstvo startovalo ve složení Sára Janušková, Nikola Desenská, Soňa Vejražková a Markéta Petrikovičová.

2. PSK Cheb 96 střelectví družstvo dorostenek získalo na MČR ve sportovní pistoli stříbrné medaile a obsadilo druhé místo na olympiádě mládeže ve vzduchové pistoli. Družstvo startovalo ve složení Denisa Bezděčná, Zdenka a Barbora Kozákovy.

3. TK Cheb tenis mladší žactvo. Poprvé žákovské mužstvo vybojovalo postup na mistrovství ČR a skončilo na sedmém místě. Družstvo startovalo ve složení: Matěj Pánik, Václav Kroupa, Martin Bureš, Paul Pörsch, Filip Šmíd, Aneta Leščinská, Martina Zikmundová a Tereza Krejzová.

4. TJ Jiskra Hazlov kuželky smíšené družstvo dorostu. V nejvyšší soutěži dorostu obsadilo družstvo ze 49 kolektivů 4. místo. Mužstvo startovalo ve složení: Pavel Repčík, Matěj Novák, Vladislav Urban a Linda Utíkalová. Poslední tři hráči jsou v užším reprezentačním výběru ČR a v měsíci květnu naši zem budou reprezentovat na MS v kuželkách v Maďarsku.

5. TJ Lokomotiva Cheb vzpírání družstvo mladších žáků obsadilo v celostátní žákovské lize 1. místo v disciplíně žákovského čtyřboje. Družstvo startuje ve složení: Stanislav Pastorek, Stanislav Pažďora, Slavomír Fišer a Filip Veselý.

Funkcionáři Fotbalová síň slávy

1. Václav Kantor Sokol Lipová V roce 1961 zakládal oddíl kopané. Od té doby až do roku 1985 byl aktivním hráčem. Po ukončení aktivní činnosti se věnoval mládeži, kterou trénoval. Mimo trénování aktivně pracoval ve výkonném výboru TJ. Jeho zásluhou proběhla výstavba sportovního areálu nového hřiště na kopanou, volejbal a hlavně má svůj velký podíl na výstavbě sociálního zařízení oddílu kopané. Letos se dožívá životního jubilea 70 let.

2. Zdeněk Volf FK Hvězda Cheb dlouholetý funkcionář u mládežnických týmů. V současné době působí coby kustod a správce webových stránek v FK Hvězda Cheb. V letošním roce se dožívá životního jubilea 55 let.

3. Jaroslav Polívka FK Skalná Odchovanec skalenského fotbalu. Od útlého mládí byl věrný pouze jednomu klubu, za který odehrál pěknou řádku utkání. Od fotbalu si dal z důvodu svého pracovního vytížení na pár let pauzu, aby se k němu roku 1996 opět vrátil. Působil v řadě funkcí, od vedoucího mužstva až po zdravotníka. Aktivně dodnes působí ve výkonném výboru FK Skalná. V loňském roce oslavil životní jubileum 70 let.

4. Josef Kadlec FC Fr. Lázně. Od útlého mládí hrál kopanou za Fr. Lázně. Část dorosteneckého věku odehrál v Sokolově a poté narukoval do Dukly Louny. Po návratu z vojny hrál za kohouty. Po ukončení hráčské kariéry se zapojil aktivně do funkcionářské činnosti klubu. Byl místopředsedou fotbalového oddílu. V současné době i přes svůj pokročilý věk stále ještě obětavě pomáhá jako hl. pořadatel při mistrovských utkáních FC Františkovy Lázně.

5. Josef Hůlka SK ZD Křižovatka lední hokej a fotbal. Za dlouholetou sportovní činnost coby hráče, trenéra a funkcionáře v regionálním hokeji a fotbale. Má velkou zásluhu na vybudování sportovního areálu v Křižovatce. V letošním roce oslaví 60. výročí narození.

6. Zdeněk Koubek levý obránce, reprezentant Československa, mistr Evropy do 23 let z roku 1972. Za ČSSR odehrál 5 utkání, za olympijský výběr odehrál 5 zápasů a vsítil 1 branku. V RH Cheb hrál 4 sezóny, odehrál 89 utkání a vsítil 2 branky. Trénoval družstva mužů v jednotlivých okresních oddílech.

7. Václav Sedláček univerzální hráč pro obranu i zálohu. Výrazným způsobem přispěl k tomu, že Cheb postoupil do 1. ligy. Po skončení vrcholové kariéry fotbalisty odešel do Hrozňatova, kde se mu podařilo postoupit s týmem do krajského přeboru. Na dva roky si odskočil do týmu FC Fr. Lázně a poté zpět do Hrozňatova, kde ve funkci hlavního pořadatele působí dodnes.

8. Josef Wünsch útočník, objev sezóny 1978/1979. Vyrostl ve výborného útočníka s nevyzpytatelnou kličkou a tvrdou ranou. Za ligový Cheb odehrál dvě sezóny v celkem 19 utkáních a vsítil 3 ligové branky.

9. Milan Lindenthal útočník, záložník, reprezentant ČSSR (za reprezentaci do 21 let nastoupil k 5 utkáním. Král střelců Národní ligy 1978/79 skupiny A. V lize nastoupil za RH Cheb k 259 zápasům a vsítil 48 branek.

10. Milan Svojtka obránce. V první lize hrál za RH Cheb, kde nastoupil ve 157 utkáních a vsítil 7 branek.

11. Dušan Uhrin jako trenér vedl české fotbalové týmy a byl i reprezentačním trenérem České republiky. Jeho největším úspěchem s reprezentací bylo druhé místo na Euru 96. Působil též v zahraničí, např. ve Švédsku, na Kypru či v Gruzii, kde získal v roce 2008 s klubem FC Dinamo Tbilisi po třech letech mistrovský titul. Roku 2007 získal Cenu Václava Jíry. Celkem 5x vyhrál českou anketu. Trenér RH Cheb v šesti sezónách a v celkem 156 utkáních. Největší úspěchy v sezónách 1986-1987 a 1990-1991, kdy se RH Cheb umístila celkově v lize na šestém místě.

Veteráni

1. Pavel Santo USK Akademik Cheb o.s. terénní triatlon (X-terra). Mistr Evropy v terénním triatlonu Itálie - Sardínie, 4. místo na MS v terénním triatlonu USA Hawai

2. Dagmar Hirschmannová TJ MG Cheb o.s. miniatur golf 1. místo na MČR seniorek, 1. místo v žebříčku seniorek ČR a 3. místo ve světovém žebříčku seniorek WMF.

3. Miroslav Vlach ROB Cheb rádiový orientační běh 2. místo MS veteránů v Srbsku v soutěži družstev v pásmu 3,5 MHz, 4. místo na MS veteránů v Srbsku v soutěži družstev v pásmu 144 MHz. V jednotlivcích obsadil jmenovaný na MS v Srbsku dvě šestá místa ve sprintu a v pásmu 3,5 MHz.

(ms)

Autor: Redakce

12.3.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Na nové kotle je k mání ještě 22 milionů korun

Do volební místnosti v Karlových Varech - Bohaticích se hrnuli voliči od otevření místnosti.

Jak prosté. Kdo volit chce, může

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Do boje o hlasy voličů jde v kraji 21 politických stran, hnutí a koalic

Karlovarský kraj – Možná se někomu může zdát, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky nejsou pro běžný život v našem regionu až tak důležité. Opak je ovšem pravdou.

Žandovští hasiči bojují v anketě Dobrovolní hasiči roku

Dolní Žandov - Jako jediní zástupci Chebska bojují dobrovolní hasiči z Dolního Žandova o titul Dobrovolní hasiči roku 2017.

Traktorista srazil sloup na poli, měl skoro dvě promile alkoholu

Chebsko - Při práci na poli narazil traktorista do sloupu vysokého napětí, ten se skácel k zemi a poškodil další dva sloupy. Bez elektřiny zůstalo 900 odběrných míst.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení