Tentokrát mužská. Reprezentace Česka změřila na závěr týdenního kempu síly s Argentinou, pro kterou to byl test před mistrovstvím světa v Německu a Dánsku, které startuje ve čtvrtek.

Český tým s řadou nováčků v sestavě vstoupil do utkání dobře. Skóre otevřel ve 2. minutě z levého křídla Hrstka. Argentinci dokázali během prvního poločasu dotáhnout jen jednou, v 6. minutě srovnali na 3:3. Jinak si Češi udržovali mírný náskok a po prvních třiceti minutách vedli o tři branky – 13:10. „První půlku jsme odehráli jak jsme si představovali, s tím, že si vyzkoušíme nové věci, sehrajeme se v tom co už známe a zapracujeme nové mladé kluky, kteří se k nám připojili na soustředění,“ hodnotil zkušený Pavel Horák úvodní dějství.

Nástup do druhého poločasu byl potom z české strany drtivý. Svěřenci Jana Filipa a Daniela Kubeše donutili po dalších dvou gólech argentinský výběr k oddechovému času. Česká mašina ale jela dál – a po několika akcích svítil stav 17:10. Vzápětí sice hosté snížili, ale domácí pokračovali ve velkém stylu a udržovali si náskok tří čtyř branek. „Většinu zápasu to vypadalo dobře, 45 minut jsme byli výrazně lepší,“ poukázala česká spojka.

Zlom přišel až v samotném závěru zápasu.

Tři minuty před koncem český tým vedl 26:23. Argentincům se podařilo nejprve snížit na rozdíl dvou branek a v přesilové hře 1:20 minuty před koncem upravit na kontaktních 26:25.

Deset vteřin před vypršením hrací doby ještě zachránil české naděje vynikajícím zákrokem brankář Galia, hosté si ale v poslední vteřině vybojovali sedmimetrový hod, který proti Mrkvovi v domácí brance proměnil zkušený Simonet. 26:26. „Znervózněli jsme a nechali je vyrovnat, aby po debaklu v Německu jeli na šampionát v lepší náladě,“ řekl s nadsázkou a úsměvem Pavel Horák.

Fanoušci v chebské sportovní hale odměnili české reprezentanty závěrečnými ovacemi ve stoje.