Mladší žáci – nohejbalisté TJ Jiskra Aš se zúčastnili mistrovství České republiky v nohejbalu mladších žáků v trojicích a dvojicích, které se konalo v Semilech. A Ašským se dařilo – vybojovali stříbrné medaile!

Do Semil vyrazilo družstvo pod vedením trenéra Imry Luleye ve složení - Martin Luley, Tomáš Kříž a Aleš Skalický.

V sobotu se hrály trojice Ašským se nedařilo, v základní skupině skončili až na třetím místě. Proto ve vyřazovací části dostali silného soupeře – družstvo Čakovic, přes které nepostoupili do čtvrtfinále a celkově obsadili 9. místo.

V neděli se hrály dvojice a to již bylo jiné. Ašští vyhráli základní skupinu a byli do vyřazovací části nasazeni.

V osmifinále porazili družstvo Stratova 2:0, ve čtvrtfinále silné družstvo Plzně Bílé Hory 2:1 a postoupili do semifinále. Soupeřem jim bylo družstvo Chabařovic. Ašští po boji zvítězili 2:1 a byli ve finále. A opět proti favoritům z Čakovic Praha. Po vyrovnaném průběhu však soupeři v obou setech vyhráli a získali titul. Ašští vezou krásnou stříbrnou medaili.

Hodnocení trenéra Imry Luleye: „Na mistrovství republiky jsme jeli s očekáváním zisku medaile. V sobotu se nám herně nedařilo, nedokázali jsme uhrát výsledky v základní skupině no a pak ve vyřazovací části jsme dostali silného soupeře a vypadli.V neděli jsme se herně zlepšili o 180 stupňů a v základní skupině jsme vše vyhráli a byli jsme nasazeni. O postup do čtvrtfinále jsme dostali přijatelného soupeře, kterého jsme jasně porazili 2:0. Ovšem od čtvrtfinále to byly bitvy. Naše základní sestava Martin Luley a Tomáš Kříž i přes nestálost herního projevu v jednotlivých setech porazili družstvo Plzně Bílé Hory 2:1 a byli jsme ve hře o medaile.V semifinále jsme narazili na Chabařovice. Byl to boj o každý míč. Po dvou setech byl stav 1:1 a rozhodoval třetí. I když jsme prohrávali, kluci výbornou koncovkou vývoj otočili a postoupili do finále. Ve finále se hrál výborný nohejbal, naši kluci se uklidnili a i přes výborný výkon to na vítězství nestačilo, prohráli jsme 0:2. Stříbrné medaile jsou však vynikající, kluci v přípravě poctivě dřeli, a tak medaile je zasloužené ocenění jejich výkonu.“

(em)