Na startovní čáru se v malebném městě postavilo úctyhodných 150 sportovců. Uběhnout trasu v historickém prostředí nebylo jediným cílem. Závodníci svými výkony podpořili i nemocnou holčičku.

„Dalšími partnery byl státní hrad a zámek Bečov, zde byl cíl závodu, a botanická zahrada, kde se odehrála hlavní část závodu. Nejdelší trať měřila 4550 metrů, což bylo letos poprvé,“ prozradila hlavní trenérka mládeže SC Start Michaela Bačová. Mezi zdatnými sportovci se objevili i ti nejmenší.

„Nejmladšímu závodníkovi byly teprve dva roky,“ podotkla trenérka SC Start. Výtěžek z celé akce byl věnován Rebece Bábové. Ta je dcerou úspěšného českého atleta Jaroslava Báby. Holčička se narodila s rozštěpem páteře a je od kolen dolů ochrnutá. „Na startovném jsme vybrali pět tisíc korun, které malé Rebece předáme. Všem závodníkům moc děkujeme, že pomohli dobré věci,“ vzkazuje dodatečně velké poděkování Bačová a závěrem dodala: „Nejlepší závodnicí našeho klubu SC Start se stala i Vanda Sitková, která suverénně vyhrála svou kategorii 2010-2009. Dále pak brali první místo Jan Kolovrátek a Veronika Altmanová. Druhým místem se blýskly Agáta Kolovrátková, Klára Hanková, Pavlína Pilousová a Jana Závodná. Na bronzový stupínek pak vystoupali Daniel Báťa, Karolína Kučerová a Michaela Cikaniková.“

Výsledky závodu najdou běžci na webových stránkách: www.scstart.cz.