Tři zlaté, čtyři stříbrné a pět bronzových medailí si přivezli nejmladší atleti chebského Unionu z halového mistrovství západočeské oblasti v Praze. Zároveň toto mistrovství organizačně zajišťoval rovněž Union a i po této stránce sklízel velký obdiv za celkové bezchybné uspořádání.

Na medailových úspěších se podíleli pochopitelně i trenéři, v tomto případě Petr Tirala a Jan Kastner, kteří se věnují té nejmenší mládeži v chebském Unionu.

Velmi příjemné zjištění je, že v Chebu vyrůstají v poslední době skvělé sprinterky. Důkazem toho je, že nejrychlejší elévkou (ročník narození 2000-2001) na 60 metrů se stala Aneta Tiralová (9.18) a vítězkou mladších žákyň (1998-1999) překvapivě její klubová kolegyně Jana Danihelková (8.69!).

Třetí zlatou do Chebu přivezla bojovnice Soňa Vejražková za 600 metrů (1:51.88), a vybojovala si i stříbro na 300 metrů (48.46). Pro stejnou medaili na 600 metrů finišovala A. Tiralová (2:03.60).

Pozadu nezůstali ani mladší žáci – sprinter David Richter, stříbrný na 60 metrů překážek (11.37) a bronzový na hladkých 60 metrů (8.38). Martin Petrikovič doprovodil svého kolegu na stupně vítězů za třetí místo na 60 metrů překážek (12.2) a vyskákal si stříbro ve výšce (134 centimetrů), když byl na pokusy lepší než jeho kolega František Beneš (rovněž 134). František Beneš, který na tréninky do Chebu poctivě dojíždí z Aše (!), překvapil i v dálce, kde si v osobním rekordu 434 centimetrů zajistil bronzovou medaili.

Tuto sobotu 12. února se v Praze odehraje druhá část halových mistrovství západních Čech. O medaile a zároveň limity na mistrovství České republiky budou bojovat další kategorie, od staršího žactva až po dospělé.

Chebští mají halovou sezónu skvěle rozjetou, vždyť už nyní může devět atletů na Českém mistrovství startovat – N. Jelenová, M. Hadašová, M. Nováková, S. Janušková, M. Sabadin, J. Gregor, P. Tirala, D. Poloch, J. Toncar