Podařilo se jim přivézt do Chebu tři medaile a ještě o jednu přišli díky diskvalifikaci! Trenéři Miroslav Novák a Petr Tirala si vychutnávali úspěch své práce, spolu s Jackem Přibáněm, který celé mistrovství moderoval, a atletickým štěstím zářili i chebští dorostenci.

Už v sobotu byl výborný Lukáš Petrikovič, když si v rozběhu na 60 metrů překážek zlepšil osobní rekord (8.22) na 8.09 sekundy, z prvého místa postoupil do finále.

Ve finále pak svým časem ještě o setinu lepším si doběhl pro stříbro!

Takticky skvěle si vedl na 800 metrech Dan Vaidiš, který si v rozběhu „mazácky“ doběhl pro první místo a dal vědět svým soupeřům, že ve finále je s ním nutno počítat. A ve finále se Dan o medaili rval jako lev. V závěrečném finiši si doběhl pro bronzovou medaili v novém osobním rekordu 1:58.07 min.

Lukáš Petrikovič v nedělním rozběhu na 200 metrů jasně vyhrál ve výborném čase 22.53sek., a opět patřil mezi favority na medaili, ale…. Ve finálovém běhu Lukáš před výstřelem startéra slyšel (podle něj) nějaké ťuknutí, což považoval za startovní výstřel a tak vyrazil. Bohužel to nebyl zvuk startovní pistole, ale spadlá laťka ve skoku o tyči, a tak přišla diskvalifikace. Lukáš přesto pod protestem vyběhl a dokázal finišovat jako druhý, ale protest, který podali trenéři Unionu, byl zamítnut, a tak se medaile nekonala.

Pak přišla štafeta 4x200 metrů, do které zasáhli další členové výpravy Adam Had a Mathias Langmaier. Union Cheb je pověstný, že umí složit výborné štafety a vozí z mistrovství České republiky medaile. V loňském roce právě tahle štafeta doběhla na Mistrovství České republiky venku třetí na 4x 400 metrů. V poli 18 (!) štafet se bojovalo o každý metr, o každou setinku sekundy. Chebští byli nasazeni do druhého běhu a závod skvěle rozběhl Adam Had, který předával Mathiasovi Langmaierovi nejméně zkušenému z celého týmu, ale „Mates“ neztratil ani metr a na třetím úseku připravil pozici pro finiš výborně běžící Dan Vaidiš. Finišmen Lukáš Petrikovič pak svou rychlou dvoustovkou všem v hale dokázal, jak je v hale prakticky neporazitelný. Lukáš donesl štafetový kolík do cíle na prvním místě (klubový rekord 1:32.77!) a v celkovém pořadí z toho byla bronzová medaile!

Tito hoši předvedli, co se týče zisků medailí, jeden z nejlepších výkonů na mistrovství České republiky v celé historii klubu (45 let) a nyní si dopřejí zasloužený odpočinek u televizních obrazovek, kde budou sledovat svoje vzory na halovém mistrovství Evropy a od pondělí již opět budou tvrdě „pracovat“ na letní formě. Hoši, děkujeme!