Každé dva roky se pořádá Olympiáda mládeže v letních sportech pro mladší a starší žactvo. Tak jako na opravdové olympiádě, závodí se v mnoha sportech a v těch reprezentují vybrané krajské výpravy. Na letošní olympiádu do Olomouce bylo z chebského Unionu vybráno pět atletů (!), což něco napovídá o kvalitách chebské atletiky.

Na poslední chvíli byla vybrána mladší žákyně Markéta Petrikovičová za svoje výsledky na krajském mistrovství a byla to trefa do černého! Markéta překvapila nejenom celou výpravu, ale i svého trenéra Jacka Přibáně a zřejmě i sama sebe. Nejdříve nastoupila k rozběhu na 300m a ten vyhrála v novém osobním rekordu (43.48), když se zlepšila o 0.5 sekundy! Druhý den už patřila mezi velké favoritky a i přes opětné zlepšení „osobáku“ na neuvěřitelných 43.12 doběhla Markéta druhá a na stupních vítězů si převzala stříbrnou medaili.

Markéta se ale zlata dočkala. Ve štafetě 3 x 300m Karlovarského kraje se svými kolegyněmi (Bílkovou a Novotnou) dostala důvěru pro závěrečný finiš a Markéta proběhla cílem jako první!

Druhou zlatou do Chebu přivezl mladší žák David Richter, který naopak štafetu 3x300m rozbíhal a spolu s kolegy Křesťanem a Sochůrkem si rovněž zlato nedali vzít. David si na olympiádě zaběhl i šedesát metrů, když z rozběhu postoupil do semifinále (8.16).

Na každých závodech je i smůla a tu v Olomouci měla starší žákyně Sára Janušková, která rovněž nastoupila na 300m. Přestože Sára běžela skvěle, o čemž svědčí její nový osobní rekord (42.43), do finále nepostoupila jako první nepostupující, takže skončila devátá! Ve štafetě 3x300m pak Sára finišovala jako šestá za Karlovarský kraj.

I další chebské atletky nezklamaly. Soňa Vejražková si v rozběhu na 800m rovněž vytvořila svoje osobní maximum (2:35.44), a tak snad jen Jana Danihelková podlehla atmosféře velkého závodu a na 60m (8.67) skončila trochu za očekáváním.

Většinu z těchto vycházejících hvězd chebské atletiky a spousty dalších uvidíme 5.7. na Velké ceně města Chebu v německém Wiesau (23km od přechodu Svatý kříž) od 11.00 hod . Přijeďte se pobavit atletikou!

(jak)