Štafetový běh 3 x 300m starších žákyň na mistrovství Jihočeského kraje byl velkým soubojem mezi nejlepší domácí štafetou (Čéčová České Budějovice) a děvčaty z chebského Unionu. Pořadatelé dali obě štafety do stejného běhu a byl to souboj, který dostal celou halu do varu.

Trenér Jacek Přibáň hučel před startem do děvčat a snažil se jim vštípit ideu, že jsou nejlepší a nemají se čeho bát. Na prvním úseku běžela Markéta Petrikovičová, která si před tím zaběhla osobní rekord na 150m (20.35 – 6. čas v ČR) a ta měla za úkol, nepustit při seběhu po 150m štafetu Budějovic před sebe. Markéta běžela opravdu dobře a mazácky se dostala k mantinelu, získala náskok, který byl důležitý pro druhou členku štafety Nikolu Desenskou.

Rovněž ta si v předchozím běhu vytvořila na 150m osobák (20.64 – 11. v ČR) a jejím úkolem bylo získaný náskok udržet, což dokázala a připravila tak finiš pro Sáru Januškovou. Sára se předtím na 60m dostala prvně pod 8.30 (8.29 – 11. v ČR) a to byl předpoklad, že bude hodně rychlá. A to se stalo skutečností. Sára Janušková přidala k náskoku další metry a v novém krajském rekordu (!) 2:11.20 chebský Union zvítězil. Jak kvalitní čas to je, dokazuje výsledek loňského mistrovství České republiky, kde v Jablonci vyhrála domácí štafeta, časem jen o jednu setinu lepším!!!

O další výborný výsledek se postaral David Richter, který velkým zrychlením v závěru běhu na 150m se zlepšil o 34 setin na 18.48 sek., dostal se na třetí místo českých žákovských tabulek a řekl si o nominaci na mistrovství republiky. Dominik Gregor běžel poprvé 60m překážek ve starším žactvu a běžel je dobře, časem 9.45 je 14. v České republice.

Osobní rekordy si z Prahy vezou i další děvčata z běhu na 150m – Lucie Břicháčková (21.18), Soňa Vejražková (21,22), Šárka Sabadinová (21.36), Jana Danihelková (21.49). Mladší žactvo – Aneta Tiralová (21.60), Sabina Břicháčková (22.74), Kateřina Jarošová (23.32), Michaela Mrázková (23.72), Romana Škrnová (24.28) – Adam Had (23.45), Patrik Duda (24.06).

O tomto víkendu pojedou do Prahy chebští junioři, rovněž na jihočeské mistrovství. Zatím nejlepší český junior na 800m Jirka Gregor si vyzkouší 400m, stejně jako Petr Tirala. Míra Sabadin bude na startu běhů na 60 a 200m, kde patří k nejrychlejším v České republice. Další týden pak je na pořadu mistrovství západních Čech.