A s jednou posilou. Do ringu se vrátil po intermezzu u vzpěračů Jiří Bárnet. „Dlouho neboxoval, byl jsem zvědavý, jak si po přestávce povede. Měl to být duel dvou zkušených borců,“ poukazuje trenér Jan Malý. Jenže Bárnet žižkovského Siváka rychle uzemnil. A to doslova. „Hned na začátku prvního kola na něj soupeř zaútočil, přitom se ale odkryl a Jirka využil svou zbraň, rychlé direkty, levou i pravou Siváka trefil na bradu a bylo po zápase,“ líčí sokolovský trenér. Po 15 vteřinách tak Bárnet vyhrál knock-outem. Povedený výkon navíc přinesl okamžitou nabídku z Třeboně, v jejíchž barvách tak boxer Baníku nastoupí o víkendu v extraligovém utkání v Děčíně.

S porážkou se v Hostivicích musel smířit kadet David Berka. „Ze začátku to vypadalo, že uplatní svoji zkušenost, několikrát svého soupeře trefil. Postupně ale přebíral iniciativu pražský boxer s kubánskými kořeny Sequess, neustálým tlakem se postaral o počítání Berky. Zápas jsem vzdal, nemělo cenu pokračovat,“ popisuje Jan Malý.

Premiéru si mezi provazy odbyl kadet Adam Adamec. Jehož duel nakonec rozhodčí označili jako nerozhodný. „Postavil se k tomu dobře, bojoval. Ve třetím kole, kdy to mohl dotáhnout do vítězného konce, se ale projevila jeho slabší kondice a soupeř bodovou ztrátu dohnal. Škoda, ale celkově na první utkání to bylo dobré,“ byl spokojen trenér sokolovských boxerů.

Těsnou výhru 3:2 na body zaznamenal po několika porážkách v mužích boxující Robert Chu. „Přál jsem si, aby se konečně chytil. To se podařilo. Individuálně si v tréninku přidává pod vedením Radka Stocknera a jeho výkonnost se začala zvedat. Svou fyzickou připraveností a využitím dlouhých paží převážil zápas na svou stranu,“ pokyvuje uznale Jan Malý.

Pro Romana Malého a Sabinu Pavlíčkovou se tentokrát nenašel vhodný soupeř.

Jan Bednář s rodinou
Draft? Žebříčky nesleduji, říká po šampionátu osmnáctek Bednář