Ve dvojutkání Krajského přeboru mladších minižáků byl celek z Klatov favoritem. Do Mariánských Lázní si přijel pro jasná vítězství. Na půdě soupeře dostali Mariánskolázeňští pořádně zabrat, a tak šlo o to, vzdorovat soupeři co to jde.

Slovan Mar. Lázně -25
TJ Klatovy - 45

Domácí měli dobrý začátek a i přes spoustu nepřesností dokázali s hosty držet krok. Nejdůležitější bylo ubránit nejlepšího hráče Klatov – Císaře. Ten na domácím hřišti zatížil konto Slovanu 40 body.

Tuto úlohu dostal na starost Marián Štětka, jenž mu nenechal ani centimetr volného prostoru. S pomocí bojovného Šimona Zabolotného se to dařilo.
Prohra o dvacet bodů byla v kontextu se zápasy v Klatovech vcelku přijatelná. Mezi nejlepší střelce domácího týmu se zapsal i nejmladší hráč Marek Hráský.
„Kdyby naši hráči neztráceli zbytečně balóny a nebáli se důrazněji ohrožovat soupeřův koš, mohl být výsledek daleko přijatelnější,“ poznamenal trenér Slovanu Radek Hulák.

Body Slovanu: Š. Zabolotnij 4, Hráský 4, Sůva 4, Vosecký 4, Hellmich 4, Kusík 3, Štětka 2.
T.H.: 14/3

Slovan Mar. Lázně -21
TJ Klatovy -61

Ve druhém utkání soupeř zvýšil důraz, dobře bránil a na domácí padla únava. Aktivní skóre se zvyšovalo velmi pomalu. Bodejť by ne, koš většinou padl až po několikanásobném ostřelování.

„Snad naši kluci v tomto duelu pochopili, že když se bude pořádně bojovat a plnit pokyny trenéra, lze i s takovým protivníkem hrát vyrovnanou hru. Pochvalu zaslouží Josef Kusík. Ač nováček, je na hřišti vidět,“ pochválil trenér Hulák.

Body Slovanu: Štětka 8, Hellmich 4, Hráský 3, Sůva 2, Š. Zabolotnij 2, Vosecký 2.
T.H.: 14/7.

(jomi)