Co se týče výsledků, bylo to nakonec fifty fifty.

Lokomotiva Plzeň 62
Slovan ZŠ Jih M. Lázně 42

po poločase 38:18

Hosté začali velmi slibně, jedním košem Ondřeje Sýkory a dvěma Patrika Herbsta šli rychle do vedení 6:2. Bohužel to bylo v první čtvrtině prakticky vše, co předvedli.

Domácí naopak zlepšili pohyb po palubovce a díky přesnější mušce zvítězili v této části hry výrazně 18:8.
Ani v další desetiminutovce se obraz hry nezměnil, a tak skóre narůstalo v neprospěch Slovanu.

Třetí čtvrtina byla pro Mariánskolázeňské znatelně lepší, to se jim podařilo snížit na čtrnáctibodový rozdíl, celkový dojem to však nevylepšilo.
V závěru to byli opět domácí, jež trestali nepřesnou střelbu hostů úspěšnými protiútoky.

„Zjevně se na hráčích projevila únava z předchozího Velikonočního turnaje. Nepřesná střelba nás psychicky srážela i v obraně,“ okomentoval nezdařený zápas trenér Slovanu Roman Gezo.

Body Slovanu: Sýkora 21, Herbst 12, Pátek 4, Horváth 3, Štětka 2. T.H.: 15/6, čtvrtiny: 18:8, 20:10, 13:18, 11:6

Lokomotiva Plzeň 52
Slovan ZŠ Jih M. Lázně 64

po poločase 29:29

Úvod druhého střetnutí probíhal ve stejném duchu jako ten předchozí. Opět to byla Lokomotiva, která udávala tempo hry.
Probuzení Slovanu přišlo ve druhé čtvrtině, a to hlavně díky Sýkorovi, jenž ze šestnácti mariánskolázeňských bodů zaznamenal devět. Do druhé půle se tak šlo za nerozhodného stavu.

Začátek druhého poločasu patřil Herbstovi, který dvěma rychlými koši vnesl klid do rukou spoluhráčů, což se projevilo v proměňování šancí.
V prvních minutách poslední části hry přišli domácí o svého klíčového hráče Doubravu pro pět osobních chyb. Slovan tak postupně navyšoval svůj náskok a v poklidném tempu dotáhl zápas do vítězného konce.

„Stále to nebyl optimální výkon, který jsou kluci schopni předvést. Spokojen jsem pouze s výsledkem,“ poznamenal Gezo.
Body Slovanu: Herbst 21 (1 trojka), Pátek 15, Sýkora 15, Bledý 8, Horváth 4, Buchlovský 1. T.H.: 20/9, čtvrtiny: 18:13, 11:16, 9:14, 14:21.