Proti dvěma celkům ze středních Čech nenastupovali muži Slovanu Mariánské Lázně na jejich půdě ve II. basketbalové lize jako favorité, přesto k alespoň jednomu vítězství chybělo opravdu málo. Možná to, že tentokrát chyběli rozehrávačské opory Kříž s Máchou.

BC Benešov B 81

Slovan Mar. Lázně 77

po poločase 38:47

Skóre na obou stranách otevřeli kuriózně hráči s číslem třináct.

Až do čtvrté minuty se soupeři střídali o jednobodové vedení, pak se rozehřáli mariánskolázeňští mladíci, kteří svou rychlostí dělali v domácí obraně pořádný průvan. Čtvrtinová výhra 14:22 byla zcela zasloužená.

Střelecky bohatá i vyrovnaná byla druhá desetiminutovka, v níž se s jedenácti body zaskvěl hostující Michal Soukup.

I po poločase předváděl Slovan velmi rychlý a pohledný basketbal a nic nenasvědčovalo, že by zápas nedotáhl do vítězného konce. Zvláště po tom, když na začátku posledního dějství vedl dokonce o třináct bodů.

Benešov hnán publikem začal ale bod po bodu ukrajovat z náskoku Slovanu. Když se postupně pro pět osobních chyb poroučela na lavičku čtveřice mariánskolázeňských hráčů (M. Petrák, Adamec, M. Gezo, Rolínek), nedokázala zbylá sestava odolat domácímu náporu.

„Těžko klukům něco vytknout. Herně jsme určitě nebyli horší. Bohužel po vyfaulování několika hráčů, nedokázali ti z lavičky udržet tempo hry. Porážka je krutá, když pominu poslední tři minuty zápasu, měli jsme v ostatním čase navrch. Zápas se ale hraje do poslední vteřiny,“ přidal známou pravdu trenér Roman Gezo.

Body Slovanu: M. Soukup 24, Adamec 19 (1 trojka), Rolínek 12, Vodička 10, M. Gezo 8, Lang 4. T.H.: 38/20, čtvrtiny: 14:22, 24:25, 18:18, 25:12

BK Kladno 98

Slovan Mar. Lázně 73

po poločase 40:27

V neděli čekal Mariánskolázeňské daleko silnější protivník, jenž v sobotu porazil vedoucí Jiskru Domažlice.

Hosté šli do utkání zakřiknutě a ve třetí minutě svítil na ukazateli stav 7:0. Slovan se však rychle oklepal a za další tři minuty už to bylo 7:9. Tomu se říká obrat. Domácí ale rychle zabrali a čtvrtinu vyhráli.

Další desetiminutovka byla pro Slovan osudná: v šesté minutě se zranil Michal Soukup a hned po něm musel ze hry pro pět osobních chyb Adamec, jenž sudím evidentně nepadl do oka.

Rozdíl ve skóre ještě nebyl nijak velký (34:27), jenže nerozehřátí hráči z lavičky dovolili domácím dát během pěti sekund dvě trojky. Předzvěst dalšího děje tak byla odstartována.

Ve druhém poločase už velmi oslabený Slovan kladl odpor jen nárazově, a když se vyfauloval také Michal Gezo, který jediný obsazoval post rozehrávače, ač to není jeho pozice, bylo o výsledku rozhodnuto.

„Citelné ztráty v sestavě nás připravily o šance na lepší výsledek. Proti takovému soupeři bychom museli být kompletní. Kromě Michala Geza, jenž si na postu rozehrávače vedl v obou utkáních bravurně, lze pochválit pivotmana Vodičku za precizní práci v obraně i v útoku a také Lamberta. Ten se po zhruba půlroční absenci výborně předvedl. Po hřišti jezdil jako namydlený blesk,“ ocenil navrátilce Gezo.

Body Slovanu: Rolínek 25, Vodička 17 (1), Lambert 12 (1), M. Gezo 10, M. Soukup 5 (1), Bytel 2, Srnec 2

T.H.: 30/18, čtvrtiny: 16:11, 24:16, 29:21, 29:25