Šest etap v pěti dnech absolvovala necelá tisícovka orientačních běžců v okolí Hradčan na Českolipsku.
Pořadatelé z oddílů TJ Doksy a PSK Krakonoš připravili pro účastníky velmi obtížné tratě převážně v členitém skalnatém terénu.

Po dvou prvních klasických etapách začalo pořádně pršet, což ztěžovalo už tak namáhavý pohyb mezi skalami. Občas se mnozí nechtěně pěkně sklouzli.
Náročnou zkouškou pozornosti byly druhá a pátá etapa, které se běžely na mapách v netradičním měřítku 1:3000 a 1:4000.
V šesté hendikepové etapě sice ustal déšť, vody však bylo všude nepřeberně. Les se spoustou vysokého kapradí a borůvčí, v němž byla malá viditelnost, připomínal ze všeho nejvíce Tajgu.

Místo cest vedly široké potoky, kde běh nebo spíše chůze do půl lýtek ve vodě byla věc naprosto normální. Pořadatelé proto do prostoru umístili několik lávek.

Ze šestice členů Mariánskolázeňského orientačního klubu MLOK měla plný počet odběhnutých etap pouze polovina.
První příčku i bez jediného etapového vítězství obsadil Martin Tengler v kategorii T 2 (těžší ze dvou tréninkových tratí).

Sedmý byl nakonec po nevalném začátku Jan Fišák v kategorii H 65. Posun vzhůru mu zajistily druhý a třetí nejlepší čas v závěrečných etapách.
Deváté místo obsadil Michal Kamaryt v kategorii H 18 B.