Minulou sezónu odjel na výbornou, na tu letošní trénuje od konce června v USA. Tréninkový čas tráví s trenérskou špičkou Rafaelem Arutyunyanem a jeho core týmem. Jak sám Matyáš přiznává, americké prostředí mu velmi sedí a chce tam zůstat až do prvního letošního závodu Grand Prix, který letos pojede v Lake Placid v termínu od 28. do 31. srpna, pak se vrací do Evropy.

„Momentálně svou veškerou pozornost a energii věnuji krasobruslení. Nic nemusím řešit. Nemyslím na školu, nemám takové ty každodenní povinnosti. Vážím si příležitosti, kterou jsem získal, a chci ji naplno využít. Mám nový krátký program. A je to super. Jsem z něj nadšený - nová hudba, choreografie. Těším se, až jej poprvé představím veřejnosti,“ přiznává Bělohradský.

Od začátku srpna je s Matyášem i jeho současný trenér Tomáš Verner. Velkou motivací pro 18letého Matyáše je okruh lidí, ve kterém se pohybuje. Trénuje se světovými špičkami, jako je Nathan Chan, Mariah Bell, nebo Michal Březina. „Michal mi radí v okamžicích, kdy nevím, jak na to. Pravdou je, že technika bruslení je pro mě nová,“ říká Bělohradský.

Letošní sezónu chce Matyáš věnovat především tréninkům a jet jen ty nejdůležitější závody GP, mistrovství ČR, mistrovství Evropy i světa. Samozřejmě záleží i na rozhodnutí trenérů a celkové Matyášově kondici. „Pokud dopiluji skoky, rád bych jel i seniorské závody s Michalem. Je to pro mě obrovská motivace,“ zmiňuje Matyáš a dodává: „Uvažuji nad tím, že bych v USA zůstal a bruslil. Do Evropy bych víceméně jezdil ´jen´ na závody. Už teď vím, že s Rafaelem budeme spolupracovat dále, nejde jen o letní přípravu.“

Svůj velký posun Bělohradský vidí hlavně v technice bruslení, což se znatelně projeví právě v novém krátkém programu.

Ilustrační foto.
Velká cena ozdobena českým rekordem