Dva z nich pak budou na programu v hale míčových sportů již tento víkend, kdy Vary přivítají v sobotu 12. prosince od 18 hodin Odolenu Vodu, v neděli 13. prosince pak ve stejný čas Lvy Praha.Karlovarsko tak bude spoléhat i na kvalitní výkony sedmadvacetiletého blokaře Vojty Patočky, který věří, že jeho tým udrží i po víkendu domácí neporazitelnost.

Máte za sebou první turnaj v rámci Ligy mistrů, jak byste ho s odstupem času hodnotil?

Je dobře, že jsme prolomili první set, ale o to více mě mrzí, že se nám nepodařilo vyhrát. Měli jsme na to, abychom ve všech zápasech uhráli víc než jen jeden set.

První cíl, vyhrát set, jste splnili, ale byli jste i kousek od výhry, co tomu scházelo?

Nejspíš nevyhranost na takové úrovni. Dokážeme držet krok, ale ve špatnou chvíli uděláme pár chyb, které soupeř prostě neudělá.

Před sebou máte nabitý program, čekají vás náročné zápasy, když hned dva z nich odehrajete tento víkend, kdy budete hostit Odolenu Vodu a Lvy Praha. Co od zápasů očekáváte?

Lítý boj o každý balon. Jak Odolka, tak Praha mají kvalitní tým, ale věřím, že udržíme domácí neporazitelnost.

Do konce roku vás pak čeká dalších pět zápasů, dá se taková nálož vůbec zvládnout?

Letos ten program bude takhle nabitý a každý tým se s tím musí porvat. Bude to velmi náročné, ale dá se to zvládnout.

Každý bod tak bude hrát velkou roli, troufnete si tipnout, na jakém místě bude v tabulce Karlovarsko na konci roku 2020?

Momentálně jsme na čtvrtém místě, ale máme odehraných pouze 7 zápasů, zatímco 3 týmy nad námi 10 zápasů. A to nikdo neví, jak se zápasy ještě zamíchá covid. Takže netroufnu.