„Finále je vždycky náročné, jak fyzicky, tak morálně,“ upozorňuje libero Karlovarska Daniel Pfeffer na náročnost zápasů.

A ví, o čem mluví. Výhra týmu ze západu Čech se totiž nerodila lehce, i přesto, že Karlovy Vary vstoupily do zápasu velmi dobře, když ovládly první set 25:20.

To ten druhý pak ovládli Jihočeši, kteří vyhráli 25:18, a rázem bylo na sety srovnáno. „S Budějovicemi, pokud neodztrátujeme hned první nebo druhý servis, tak si koledujeme o problém, a ten nastal ve druhém setu,“ poukazoval Pfeffer.

Daniel Pfeffer. libero VK ČEZ Karlovarsko.Daniel Pfeffer. libero VK ČEZ Karlovarsko.Zdroj: VK ČEZ Karlovarsko

Následné další dva sety však již urvalo ve svůj prospěch Karlovarsko, které tak dokráčelo nejen k cennému skalpu Jihočechů, ale také druhému bodu ve finálové sérii.

„Rozhodl zodpovědný a kvalitní výkon našich krajních hráčů, potažmo celého týmu,“ pochvaloval si Pfeffer týmový výkon na jihočeské palubovce.

Vary tak po výhře nad Jihostrojem mají před sebou finálový mečbol, když k zisku mistra extraligy jim chybí jeden bod. „Nemyslíme na poslední krok, snažíme se hrát bod po bodu a předvádět náš nejlepší volejbal,“ vysvětluje Pfeffer před třetí finálovou bitvou, která se odehraje dnes, tedy v pondělí 12. dubna, v karlovarské hale míčových sportů.

„Budeme se snažit předvádět náš zodpovědný volejbal,“ říká závěrem k další bitvě s Jihostrojem, která Karlovarsko čeká, Daniel Pfeffer.