Svěřenkyně trenéra Jana Bašného se sešly v neděli po poledni v Chebu, kde je čeká intenzivní tréninková příprava i pravidelné testování celého týmu. To ostatně hráčky i realizační tým podstupují již od začátku minulého týdne, neboť z nařízení EHF se všichni potenciální účastníci šampionátu musí testovat každé tři dny už šestnáct dní před startem šampionátu.

Zdroj: Zdeněk Plachý

Z původní nominace, kterou trenér Bašný pozval na kemp do Chebu, týmu chybí brankářská jednička Lucie Satrapová, která před dvěma týdny utrpěla zranění kolene, trápení s kolenem vyřadilo i stálici týmu a jednu z kapitánek Kristýnu Salčákovou. Již dříve z nominace vypadly zraněná Helena Ryšánková a Hrbková s Tichou, které vyřadily pracovní povinnosti. Dlouhodobě se tým musí obejít bez Ivety Korešové (Luzumové), která prožívá mateřskou přestávku.

Trenér Bašný tak má v Chebu vedle brankářky Petry Kudláčkové, která v posledních sezónách tvoří se Satrapovou pevnou brankářskou dvojici, k dispozici mladé brankářky Sabrinu Novotnou a Karin Řezáčovou, chybí původně nominovaná Hana Mučková. Místo Kristýny Mika na kemp Bašný pozval její mladší sestru Martinu Přikrylovou, rozenou Salčákovou. S týmem se v Chebu momentálně připravuje také Magdalena Svobodová.

Tým se měl původně v přípravě na západě Čech dvakrát poměřit s týmem Švýcarska, kvůli nepříznivé epidemické situaci ale Švýcarky do Chebu nemohou přicestovat. České hráčky tak odehrají „pouze“ modelové utkání mezi sebou.
Do Dánska tým odletí 1. prosince, 3. prosince nastoupí k prvnímu utkání proti Švédsku. (chf, zpa)