Bašný se rozhodl z taktických důvodů odehrát utkání za zavřenými dveřmi bez televizních kamer. Český tým v dubnu přešel přes Švýcarky v play-off kvalifikace na mistrovství světa, v dnešním zápase ale roli favorita vůbec nezvládl.

Domácímu výběru se od začátku nedařilo a už v polovině první půle prohrával o čtyři branky. Švýcarky, které nebudou startovat na nadcházejícím mistrovství světa, pak dokonce zvýšily na rozdíl pěti gólů a do kabin šly s náskokem 17:14.

Bašného svěřenkyně po změně stran přidaly a Hurychová v 36. minutě srovnala na 18:18. Naději na obrat ale živil český celek jen chvíli. Reprezentantky se opět začaly trápit především v útoku, kde neproměnily řadu šancí včetně několika sedmiček. Švýcarky tak znovu odskočily do tříbrankového vedení a závěr si v klidu pohlídaly.

Včera se české reprezentantky střetly s Islandem (pozn. red. utkání skončilo po uzávěrce).

Dnes zakončí házenkářky České republiky své vystoupení na chebském přípravném turnaji od 12.00 hodin v souboji s Islandem, čímž udělají definitivní tečku za 47. ročníkem O štít města Chebu.

O štít města Chebu: Česko – Švýcarsko 25:29 (14:17), Norsko – Island 30:25 (16:14).

Program, sobota 27. listopadu: Česko–Island (10.00, juniorky, SH Cheb), Norsko–Švýcarsko (10.00, juniorky, SH Kynžvart), Norsko–Švýcarsko (12.00, ženy, SH Cheb), Česko– Island (14.00, SH Cheb).