Po dva víkendové dny se totiž představili na Českém poháru žactva v běhu na lyžích, který hostil Vimperk. A kombinézy karlovarského Slovanu byly opět vidět.

První soutěžní den byl na programu sprint klasicky a byla z toho kompletní sada medailí. V kategorii žákyň, ročník 2006, dosáhla na trase osm set metrů na zlato Tereza Kolovratová.

Stříbro poté přidal na stejné trase do sbírky týmu z Krušných hor Tobiáš Košina, který v kategorii U15 nestačil pouze na vítěze Václava Vágnera z Teplic.

Medailovou sbírku pak zkompletovala Aneta Bauerová, která v kategorii starších žákyň, ročník 2007, urvala bronz. K tomu pak přidali slovaňáci další tři umístění na malém pódiu.

Druhý den přišla na pořad volná technika a ta taktéž přinesla další dvě medailové radosti. O tu první, která měla zlatý nádech, se zasloužila na trase 1500 metrů v kategorii starších žákyň, ročník 2005, Viktorie Pátková. Tu druhou pak měl na svědomí Mikuláš Bešta, který uspěl v kategorii starších žáků U15, když vystoupení na trase 4500 metrů přetavil v cenný bronz. K tomu pak přidali běžci v barvách Slovanu ještě sedm umístění v elitní desítce.