České házenkářky porazily ve svém druhém utkání 42. ročníku turnaje O štít města Chebu Rakousko 31:25. Češky mají čtyři body
a již před posledním hracím si zajistily vítězství v celém turnaji. To se jim podařilo po šesti letech, naposledy v Chebu dominovaly v roce 2009. V sobotu
od 16.00 hodin se české družstvo utká v posledním zápase s Tureckem. Pro tým trenéra Jana Bašného jde v Chebu o poslední turnajovou prověrku před
červnovým play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa 2015 proti Nizozemsku.
Češky dominovaly v utkání proti soupeři, s kterým při říjnovém posledním měření sil v Maďarsku o gól prohrály, od desáté minuty, kdy svůj náskok
navýšily na čtyři branky. Český celek předváděl rychlou kombinační hru a oproti úvodnímu utkání s Běloruskem se dopouštěl méně chyb v obraně.
Zlínská Lenka Hradilová vstřelila hned při svém prvním střídání své reprezentační premiéry první gól za národní tým.
Češky si jen kolem 20. minuty zkomplikovaly situaci, když Rakušanky připustilyna dostřel jediného gólu. Do přestávky však svůj náskok vrátily do čtyřgólového
rozdílu.
Druhý poločas proměnily české házenkářky ve svou exhibici a již během deseti minut se dostaly ke stavu 25:15. Plus mínus desetigólový náskok si tým Jana
Bašného udržoval po většinu hry, jen v závěru dovolil soupeřkám mírnou korekci skóre. Jan Bašný, trenér Česka: „Dnes jsem spokojený s výsledkem i s hrou. Děvčata zahrála lépe než proti Bělorusku, měli jsme méně hluchých míst ve hře a dařilo se nám v obraně." Lenka Hradilová, první reprezentační gól v první zápase za národní tým: „Prvního zápasu za reprezentaci jsem se skoro až bála, určitě jsem byla nervózní. Ale hned po pár sekundách pobytu na hřišti jsem dostala krásnoudobře. Je to jiné než v klubu. Tam jsem za tahouna, ale i tady jsem si místo našla a jsem ráda, že to fungovalo." Barbora Raníková, česká brankářka: „Vítězství ve druhém zápase? Prostě
plníme plány. A to celkové prvenství taky potěší. Jen ho ještě musíme potvrdit proti Turecku. Potěšilo mě, jak holky v obraně zvládly nový systém. Chytalo se
mi za nimi dobře."

Česko – Rakousko 31:26 (17:13)
Sestava a branky Česka: Raníková, Müllnerová – Knedlíková 2, Keclíková,Salčáková 3, Růčková 2, Hrbková, Martinková 1, Luzumová 7, Štěrbová 4, Malá
4, Hradilová 2, Crhová 2, Adámková, Marčíková 4, Matoušková. Trenéři: Bašný, Bělka.
Nejvíce branek Rakouska: Grigaiteová, Engelová po 5, Berischaová 4. Rozhodčí: Kahulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 4/3 – 4/2. Vyloučení:
3:4. Červená karta: Budecevičová. Diváků: 1100.
První páteční utkání: Turecko-Bělorusko 28:38 (15:22).